Гривня не спиняється на шляху укріплення, ревальвація склала вже 6% - тижневий валютний огляд

29 червня 2016, 11:45
На поточному тижні, 27 червня – 3 липня, на валютному ринку не очікуються значні коливання. Гривня продовжить укріплюватися по відношенню до долара США. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴0,3

Середньозважений курс НБУ станом на початок дня у середу, 29 червня, складав ₴24,87/$1. На готівковому ринку оптимальний курс купівлі долара становив ₴24,6, а продажу – ₴24,8. На міжбанку гривня протягом дня лишається стабільною та котується по ₴24,85/$1 і ₴24,92/$1, відповідно.

Відео дня

Поточний тиждень, за прогнозами опитаних експертів, не принесе суттєвих змін курсу гривні по відношенню до американської валюти. Пара гривня-долар коливатиметься в діапазоні ₴24,75-24,95/$1 та поступово укріплюватиметься на користь нацвалюти.

Як і минулого тижня, наразі маємо скорочений робочий тиждень, що посприяє суттєвому надходженню валюти у середу-четвер. Як наслідок підвищеної пропозиції іноземної валюти на ринку, гривня буде зміцнюватися. Проте, як зазначає керівник сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банка Олександр Воробей, подальше зміцнення гривні все ж таки буде проходити під контролем НБУ.

‘‘Варто зазначити, що поточне зміцнення гривні обумовлено утриманням стабільної ситуації на сході країни, помірним зростанням показників за обсягами промислового виробництва і поступового уповільнення інфляції, – пояснює аналітик фінкомпанії Альпарі Антон Козара. – Разом з тим, національний регулятор за допомогою важелів монетарного регулювання штучно завищує курс гривні. Ці заходи необхідні напередодні можливого відновлення постачань російського газу, ціна на який з наступного кварталу обіцяє бути меншою, ніж у реверсного’’.

Таким чином, можна припустити, що зміцнюючи гривню Нацбанк готується до покупок долара для Нафтогазу за вигіднішою для себе ціною. Однак в ході торгів поточного тижня значних коливань пари гривня-долар очікувати не доводиться.

‘‘Все ще ми не спостерігаємо великих обсягів покупки долара на виплату дивідендів. Це дозволило НБУ продовжувати поповнювати валютні резерви’’, – каже Воробей. НБУ купив на за минулий тиждень $49,00 млн, а з початку місяця – $358,8 млн.

В ході торгів минулого тижня на міжбанківському ринку українська гривня також помірно зміцнилася щодо долара США. Тоді курс пари гривня-долар за тиждень змінилася з відміток ₴24,88-₴24,91/$1 до відміток ₴24,86-₴24,90/$1.

Слабка спроба девальвації спостерігалася лише у п'ятницю, після оголошення результатів референдуму у Великобританії. Проте несподівані результати референдуму під кінець тижня обвалили майже всі європейські валюти.

За травень-червень 2016 року гривня зміцнилася вже на майже на 6%. З ₴26,44/$1 до ₴24,87/$1.

Показати ще новини
Радіо NV
X