ГПУ відкрила кримінальне провадження проти екс-менеджменту Приватбанку

4 липня 2017, 11:55
Націоналізований Приватбанк за допомогою аудитора встановив системні порушення з боку колишнього менеджменту банку при видачі позик на 133 млрд грн і при їх обслуговуванні і направив ці матеріали в Генеральну прокуратуру

Про це повідомив глава правління банку Олександр Шлапак, передає Інтерфакс-Україна.

"Генпрокуратура сьогодні вперше відкрила кримінальні справи за ст. 218 і 220 - доведення банку до неплатоспроможності", - заявив він.

Відео дня

Шлапак уточнив, що мова йде про кредити 36 компаніям на 133 млрд грн, які були видані в жовтні-листопаді 2016 року і за рахунок яких були погашені кредити 193 інших позичальників банку, більше половини яких мали ставку 12-12,5% річних з прив'язкою до курсу долара і реальні застави.

Глава правління уточнив, що ставка за новими кредитами склала 10,5% річних, тоді як кредитний комітет банку затвердила ставку 34% річних, а банк залучав кошти Нацбанку України під 22%, у фізосіб - під 19%, у юросіб - під 14,2%.

"Це вершина фінансової піраміди Приватбанку", - зазначив Шлапак.

За його словами, практично всі нові позичальники не вели господарську діяльність, були створені менше року тому і мали негативний фінансовий стан.

Голова правління уточнив, що всі 36 кредитів були підписані колишнім главою правління (на той момент Олександр Дубілет - ред.) із перевищенням повноважень. Нацбанку надавалися недостовірні дані щодо непокритого кредитного ризику і несформованих резервів, а позичальники не перевірялися на зв'язаність, їх фінансове становище було штучно завищене.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що якщо зобов'язання колишніх акціонерів Приватбанку не будуть виконані, піде кримінальна відповідальність за недотримання закону.

Нагадаємо, голова правління Приватбанку Олександр Шлапак подав у відставку.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.
Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд гривень.

3 липня 2017 Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ще Приватбанк на 38,565 млрд гривень.

Перший транш у 22,5 млрд буде спрямований в капітал банку до липня поточного року.

Національний банк відзначає, що при проведенні докапіталізації Приватбанку не знадобиться монетизація облігацій внутрішньої державної позики.

За даними НБУ, на 1 квітня за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд гривень) серед діючих банків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X