ГПУ отримала доступ до документів про націоналізацію Приватбанку і його топ-менеджерів

25 жовтня 2017, 10:09
Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі України (ГПУ) вилучити документацію про націоналізацію і колишнє керівництво Приватбанку

Про це йдеться в судових матеріалах, передають Українські новини.

Так, ГПУ проводить розслідування за фактом зловживання службовим становищем та заволодінням посадовими особами Приватбанку чужим майном в особливо великих розмірах за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу.

Відео дня

"Посадові особи Приватбанку, шляхом зловживання своїм службовим становищем, протягом 2014 року заволоділи чужим майном, а саме державними коштами Національного банку України, виділеними на рефінансування Приватбанку в особливо великих розмірах", - сказано в судових матеріалах.

19 жовтня Печерський районний суд Києва дав дозвіл слідчим вилучити у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб документацію по націоналізації Приватбанку: рішення про введення тимчасової адміністрації в банк; рішення про припинення тимчасової адміністрації; договір між Міністерством фінансів і Фондом гарантування про продаж 100% акцій Приватбанку.

Також суд дозволив вилучити документи в головному офісі Приватбанку у Дніпрі: укладені контракти з головою наглядової ради Геннадієм Боголюбовим і головою правління Олександром Дубілетом; рішення НБУ про узгодження Дубілета на посаду голови правління; особисту справу голови правління Приватбанку.

Також слідство вилучить виписки по рахунках обліку отриманих кредитів рефінансування Приватбанком.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X