Гонтарева звинуватила Приватбанк у спробі звільнити Коломойського від особистих гарантій

12 травня 2017, 15:03
Приватбанк пропонує погасити Нацбанку України (НБУ) 13,8 млрд грн заборгованості по рефінансуванню, що звільнить екс-співвласника фінустанови Ігоря Коломойського від персональної гарантії

Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Банк нам хоче погасити це рефінансування, але тоді вони позбавлять Коломойського від всіх гарантій, і ми втратимо ці застави. Тому ми не хочемо, щоб Приватбанк нам погашав", – сказала вона.

Відео дня

Гонтарева уточнила, що відмова від такого погашення рефінансування, виданого банку ще до його націоналізації наприкінці минулого року, прописана в меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Якщо ми погасимо це рефінансування, то втратимо застави третіх осіб - реальні активи, що належать (екс-власнику Приватбанку Ігорю – ред.) Коломойському, і його особисті гарантії", – пояснила глава НБУ.

Вона підкреслила, що центробанк видавав це рефінансування до націоналізації банку лише під реальні активи і під особисту гарантію Коломойського, тоді як у забезпечення корпоративного портфеля кредитів, виданих самих банком, таких реальних активів немає.

"Ми сказали ПриватБанку: заберіть ці застави під наявні кредити, а потім вже погасіть нам рефінансування або закладіть нам ці застави зі свого боку. Але вони ж не забирають!" – описала ситуацію Гонтарева.

18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% в його капіталі, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. Екс-власники, за заявами Нацбанку і Мінфіну, взяли на себе зобов'язання реструктуризувати корпоративний кредитний портфель фінустанови до липня 2017 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X