Гонтарєва заспокоїла українців щодо визнання МВФ "російського" боргу

17 грудня 2015, 15:35
692
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За її словами, "це прогнозувалося"

У Національному банку України заявили, що визнання виконавчою радою МВФ єврооблігацій України на $3 млрд з погашенням 20 грудня 2015 року офіційним забов'язанням перед Росією ніяк не позначиться на фінансовій стабільності країни

Про це сказала глава НБУ Валерія Гонтарєва, передає Інтерфакс-Україна.

"Це ніяк не вплине, оскільки це прогнозувалося... МВФ визнав борг офіційною заборгованістю, у той же час МВФ сказав, що він не буде перешкоджати продовженню програми, тому наші очікування нейтральні. Це нейтральна новину і вона ніяк не вплине на фінансову стабільність України", - пояснила вона.

Нагадаємо, раніше Міжнародний валютний фонд повідомив про те, що борг України перед Росією в розмірі $3 млрд, який було взято екс-президентом Віктором Януковичем, визнано офіційним.

У Свою чергу в Міністерстві фінансів Росії досить стримано відреагували на це рішення, зазначивши, що воно більше стосується України.


Зазначимо, що статус боргу є важливим з юридичної точки зору. Якщо Україна не здійснить виплати за боргом у період з грудня поточного року по січень 2016-го, то Росія може подати позов до суду. Якщо борг вважати комерційним, то її долю має вирішувати Лондонський клуб. В такому випадку, російська сторона ризикує затягнути себе в тривалі судові процеси. Члени Лондонського клубу обов'язково будуть вимагати всю наявну інформацію про умови переговорів. А це означає, що потрібні особисті дані і листування всіх залучених осіб.

"І Путіна з Януковичем, і навіть рядових працівників, тих дівчат з ВТБ банку, які проводили операцію. Чи погодяться Путін і компанія на такі вимоги, як думаєте?", – зазначає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

Якщо борг визначити як державний, то позов повинен направлятися до Паризького клубу, де Росія взагалі ризикує отримати вирок умов щодо реструктуризації значно гірших, ніж зараз Україна пропонує своїм кредиторам. Паризький клуб славиться такими речами. У будь-якому випадку, ці судові процеси можуть тривати роками, а доповідачем Україна в них не буде виступати.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Вибір редакції

Країни

Сьогодні, 08:43

article_img
Звести прогрес нанівець. ВООЗ назвала топ-10 загроз здоров’ю людства
Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
LIFE

Сьогодні, 10:08

article_img
Афіша 18 - 25 січня. Піккардійська терція, ЦеШо і інші події, які не можна пропустити

Головне

Події

Вчора, 17:14

article_img
Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції
Політика

Сьогодні, 04:36

article_img
Агітаційна продукція більшості кандидатів у президенти незаконна - Аваков
Бокс

Вчора, 22:52

article_img
Британський боксер заявив про відновлення кар'єри Кличка