Гонтарева в Раді заявила, що заслуговує медаль

5 лютого 2016, 15:10
Голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що її робота щодо повернення рефінансування Національному банку цілком заслуговує на медаль

Як повідомляє Українська правда, про це вона сказала під час звіту перед депутатами у Верховній Раді, відповідаючи на питання парламентаріїв про те, яка доля рефінансування Нацбанку, яке було надано вже збанкрутілим банкам.

Відео дня

"Наша банківська система була не те що хвора. Навіть зараз в нашій програмі з МВФ ще в лютому 2015 року ми спланували на чотири роки план рекапіталізації банківської системи. Зараз, навіть на 1 квітня цього року, можна мати адекватність банківського капіталу на рівні – нуль. Ну це можна зрозуміти? Ну так сталося. Але ми вже вичистили всі ці "зомбі-банки", які вимивали гроші", - заявила вона.

За словами голови НБУ, при нульовій адекватності капіталу, надійність банків дуже сумнівна.

"Як вони можуть бути надійними, коли їм дозволено мати адекватність капіталу - нуль?", - зазначила вона.

При цьому Гонтарева вважає, що її команда дуже успішна в поверненні виданого рефінансу.

"Останній раз, я пам'ятаю, я показувала слайд, що у НБУ це було 110 мільярдів (повернутого рефінансу), а на кінець 2015 року - ще 99 мільярдів повернули грошей. І я вам показувала, що це 2008-2014 роки, коли це рефінансування видавали. Я його вже повертала. Тому ви мені можете тільки медаль дати за повернення (рефінансу)", - заявила голова НБУ.Нагадаємо, раніше Гонтарева пояснила, чому НБУ не ліквідує російські банки.

Показати ще новини
Радіо NV
X