Гонтарева заявила про гіперліквідність в банківському секторі

9 вересня 2015, 16:23
На сьогоднішній день ліквідність в українському банківському секторі б'є всі рекорди, заявила глава Національного банку Валерія Гонтарева

"Ліквідність банківського сектора б'є рекорди. На депозитних сертифікатах зараз знаходиться близько 48 млрд грн, на коррахунках зосереджено 23-25 млрд грн. Крім того, вчора Мінфін повідомив, що єдиний казначейський рахунок у нас досяг небаченого розміру - близько 46 млрд грн. Ліквідності більше, ніж потрібно", - повідомила Гонтарева на зустрічі з банкірами.

Відео дня

Крім того, глава НБУ додала, що регулятор підняв "граничну суму з виплати валютних вкладів з 15 тис. грн в еквіваленті на день до 20 тис. гривень". "Це обережне підвищення - сигнал, що ми починаємо ослаблення в цьому напрямку", - зазначила вона.

Також Гонтарева повідомила, що в неділю зустрічалася з головою Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, яка "високо оцінила зміни в банківському секторі України".

Нагадаємо, також Гонтарева заявила, що Нацбанк розраховує на отримання третього траншу від МВФ незабаром після закінчення роботи місії в Києві, завершення якої заплановано на 2 жовтня.

НВ

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X