Гонтарєва розповіла, що чекає валютний ринок у 2017-му

24 листопада 2016, 12:39
Пауза міжнародної фінансової підтримки України, що виникла у зв'язку з популістською політикою ряду політичних сил та їх спробами домогтися дострокових виборів, у разі затягування далі початку 2017 року призведе до скорочення валютних резервів країни і створить серйозний ризик досягнутої макроекономічної стабільності

Про це заявила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва, передає Інтерфакс-Україна.

"Якщо ми продовжимо співпрацю (з МФО – ред.) на початку наступного року, то це не так страшно, але якщо ми цього не зробимо, то хочу, щоб всі розуміли: якщо ми маємо сьогодні резервів $15,5 млрд, то ми почнемо резерви втрачати кожен день", – сказала вона на засіданні ради НБУ.

Відео дня

Вона пояснила, що в наступному році НБУ прогнозує від'ємне сальдо поточного рахунку платіжного балансу $2,9 млрд. Крім того, країні необхідно буде заплатити більше $2,5 млрд у рахунок обслуговування боргів і виплатити $1 млрд першого траншу кредиту stand by, отриманого від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в 2014 році, вказала Гонтарєва. Вона нагадала, що поки базовий прогноз передбачає отримання від МВФ в 2017 році чотирьох траншів на загальну суму $5,4 млрд.

"І ту крихку стабільність, коли ми живемо більше півтора років стабільну макроекономічну ситуацію, ми почнемо втрачати з кожним днем", – додала глава Нацбанку.

При цьому Гонтарєва окремо виділила деструктивну позицію лідера партії Батьківщина Юлії Тимошенко, знову звинувативши її у наданні фіктивних цифр.

"Це вже переходить всякі межі, і сподіваємося, ці політики будуть відповідати перед законом за всі свої шахрайські дії та за дії з розгойдування нашої тендітної макроекономічної стабільності", – підсумувала голова НБУ.

Раніше повідомлялося, що Гонтарєва вважає спроби розгойдати ситуацію і будь-якою ціною провести дострокові вибори вже призвели до уповільнення темпів структурних реформ і загрожують Україні втратою підтримки з боку міжнародних організацій.

Показати ще новини
Радіо NV
X