У Мінфіні відбувається якесь мракобісся — Гонтарева

28 травня 2020, 15:28

Ексголова Національного банку України Валерія Гонтарева в інтерв'ю Liga.net розкритикувала нинішнього міністра фінансів Сергія Марченка і його попередника Ігоря Уманського.

На думку Гонтаревої, НБУ зараз використовує весь доступний інструментарій: видає і довгі, і короткі гроші. "НБУ все робить дуже правильно. Я ним пишаюся", - підкреслила вона.

Відео дня

Те, що відбувається в Мінфіні, Гонтарева назвала "мракобіссям": "Давайте чесно скажемо, в Мінфіні зараз відбувається якесь мракобісся. Мені свого часу пощастило. Я працювала з дуже хорошими міністрами фінансів: Наталка Яресько, Олександр Данилюк, потім Оксана Маркарова. Я б до речі її вибрала прем'єр-міністром, а замість цього її звільнили прямо напередодні початку нового економічної кризи. Був 21 день міністром [Ігор] Уманський. Це просто була повна ганьба! Зараз новий міністр [Сергій Марченко], який всіх реформаторів взяв і звільнив. Він мене дуже розчарував", - сказала Гонтарева.

Вона додала, що центробанк - не месія, який повинен врятувати країну. Гонтарева зазначила, що "кожен на своєму місці повинен зробити свою роботу і не дати Україні скотитися в прірву, з якої ми з такими складнощами вилізли в 2014-2015 роках". На її думку, Мінфіну потрібно швидко і ефективно робити свою роботу.

"Зараз моя головна рекомендація урядам країн, що розвиваються, така: якщо ви зіткнулися з кризою військового часу, яким без сумніву є час COVID-19, і змушені включати верстат, то обов'язково це робіть паралельно з всеосяжними структурними реформами. Як це робили ми в 2014-2015 році", - вважає Гонтарева.

Раніше повідомлялося, що після початку пандемії коронавірусуа і введення карантину Нацбанк почав видавати банкам довгострокове рефінансування (на термін до п'яти років). Перший аукціон пройшов 8 травня. Банки отримали майже 2,4 млрд грн на термін від 1 до 5 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X