Гончарук про співпрацю з МВФ. Переговори будуть продовжені у Штатах

15 жовтня 2019, 14:12

Делегація українських міністрів і представників Нацбанку найближчим часом відвідає США для продовження переговорів із МВФ

Українська делегація відправиться до США, щоб продовжити переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці. Про це заявив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук у відеоблозі Чашка Прем'єра.

Відео дня

За словами Гончарука, останнім часом у пресі є багато маніпуляцій на тему переговорів із МВФ: про те, що вони зупинені або перервані.

«Наша група міністрів разом із представниками Національного банку поїде до Сполучених Штатів Америки, щоб продовжити переговори з Міжнародним валютним фондом щодо програми, яка, за нашими сподіваннями і оцінками, повинна початися вже цього року», — сказав прем'єр.

Програма розрахована на три роки, і вона стане основою для продовження співпраці з усіма міжнародними партнерами, додав він.

«Це не про гроші. Це перш за все про довіру до України і до української влади, про нашу здатність як країни виконувати взяті на себе зобов’язання для всіх міжнародних партнерів. Це основа нормального інвестиційного клімату і макроекономічної стабільності», — повідомив Гончарук.

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що інформація про зрив переговорів НБУ з Міжнародним валютним фондом про новий транш через суперечку олігарха Ігоря Коломойського за контроль над ПриватБанком не є правдивою.

Також міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що в переговорах із МВФ українська сторона точно не випадає з нормального графіка: сторони обговорюють проекти документів, дискусії про нову програму тривають. За словами Маркарової, практично неможливо домовитися про фінансування під час двотижневої місії.

Місія МВФ працювала в Україні 11−26 вересня. В ході візиту домовленість про укладення нової трирічної програми співробітництва в рамках механізму розширеного фінансування досягнута не була. У заяві місії за підсумками візиту до Києва було сказано, що обговорення триватиме.

Показати ще новини
Радіо NV
X