Голова ради Нацбанку розкритикував політику НБУ

15 березня 2019, 14:29

Богдан Данилишин вважає, що висока облікова ставка гальмує розвиток української економіки

Голова ради Нацбанку Богдан Данилишин розкритикував рішення регулятора залишити облікову ставку на рівні 18%. Свою позицію він виклав у Facebook.

"Економічна кон'юнктура давала підстави для зниження облікової ставки. Проте, й у березні зниження облікової ставки НБУ не відбулося. Вважаю, це не сприятиме підтримці економічного зростання", - написав Данилишин.

Відео дня

Зокрема, він відзначив, що інфляція в Україні і так демонструє сталу знижувальну тенденцію і не потребує високої облікової ставки.

Крім того, на думку Данилишина, поточні високі ставки за банківськими кредитами, що формуються у тому числі завдяки високому рівню облікової ставки, не сприяють серйозній активізації кредитування реального сектору економіки.

"Наслідки кредитної дієти вже відчуваються - економіка України починає потрохи гальмувати. Так, в січні поточного року зафіксовано падіння промислового виробництва на 3,3% (з корекцією на ефект календарних днів - на 2,9%), тоді як в січні минулого року було зафіксовано його зростання на 4,3%... Отже, активізація банківського кредитування промислових підприємств - на часі. Серед факторів, які її стримують, доволі високі кредитні ставки", - вважає голова ради НБУ.

"Думаю, настав час рухатися до того, щоб пріоритети в грошово-кредитній сфері більшою ніж зараз мірою співпадали з пріоритетами розвитку реального сектора економіки України", - підсумував Данилишин.

Як повідомлялося, 14 березня 2019 року правління Національного банку України залишило обліков уставку на рівні 18% річних.

Такий рівень облікової ставки утримується в Україні з 7 вересня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X