«Ви не побачите розвороту в політиці НБУ на 180 градусів». Шевченко відповів послам країн Великої сімки

18 вересня 2020, 15:19

Незалежності Національного банку України нічого не загрожує.

Про це голова НБУ Кирило Шевченко написав у Facebook, коментуючи заяву послів країн Великої сімки, що Україна повинна захистити незалежність Нацбанку і антикорупційних органів.

Відео дня

Ця заява була зроблена напередодні призначення Верховною Радою своїх представників до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі.

Шевченко зазначив, що незалежність НБУ знаходиться під надійним захистом.

«На сьогодні нам ніхто не може диктувати, який встановлювати курс гривні чи облікову ставку. Сьогодні підконтрольність НБУ будь-кому просто неможлива. Всі важливі рішення ухвалюються колегіально після всебічного обговорення їхнього впливу як на банківську систему зокрема, так і економіку загалом», - написав Шевченко, додавши, що розвороту в політиці НБУ на 180 градусів не буде.

При цьому він підкреслив, що зараз перед банківською системою стоять нові виклики. На думку Шевченка, банківське співтовариство повинно сприяти відновленню економіки після низки криз.

«Отже, Національний банк був і залишається технократичним інститутом. Ми покликані забезпечувати фінансову та цінову стабільність, а також сприяти економічному розвитку. Це – наш мандат, він незмінний. Як і незмінне наше прагнення до збереження послідовності політики центробанку», - заявив голова НБУ.

Нагадаємо, 17 вересня Верховна Рада затвердила склад конкурсної комісії з обрання нового голови САП, незважаючи на рекомендації Євросоюзу. До комісії мають увійти 11 осіб, сім з яких призначить парламент, а ще чотири - рада прокурорів.

У МВФ попередили, що, якщо Україна хоче продовжити отримувати кредити, їй слід зберегти незалежність антикорупційних органів.

Депутат Європарламенту від Німеччини Віола фон Крамон заявила, що безвізовий режим з ЄС під загрозою через ситуацію навколо призначення голови САП.

У відповідь на це прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що безвізовий режим з Європейським Союзом не скасовується.

Показати ще новини
Радіо НВ
X