Співпраця з МВФ є обов’язковою необхідністю — глава НБУ Шевченко

21 серпня 2020, 11:59

Голова Національного банку України Кирило Шевченко в інтерв'ю Bloomberg назвав себе «рішучим прихильником» продовження співпраці з МВФ.

«Відносини України з МВФ є показником і впливають на наші відносини з Європейською комісією, Світовим банком та інвесторами. Співпраця з МВФ є обов'язковою необхідністю», - сказав Шевченко.

Відео дня

Згідно з оптимістичним сценарієм, Україна отримає в цьому році ще два транші допомоги по $1,4 млрд кожен від Фонду, додав голова Нацбанку.

Він також сказав, що буде захищати націоналізацію ПриватБанку від судових розглядів, ініційованих колишніми власниками банку.

Крім того, Шевченко заявив, що готовий відбити будь-який тиск на центробанк. «Якщо ви не готові захищати незалежність і політику центрального банку, то не варто займати цей пост. Я подумав про це, перш ніж прийняти пропозицію, і зрозумів, що готовий», - сказав голова НБУ.

Він додав, що ні Кабмін, ні президент не закликали його знизити або підвищити облікову ставку до певного рівня.

Нагадаємо, що за даними джерел НВ Бізнес, МВФ міг заморозити програму stand-by для України на $5 млрд. Зокрема, в липні постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман відмовився підтвердити, що діюча програма Фонду в Україні йде за планом. Офіційно програма ще діє.

МВФ 9 червня ухвалив для країни нову програму stand-by на 18 місяців в розмірі $5 млрд, з яких вже отримано $2,1 млрд. Всього від МВФ в цьому році Україна планувала отримати $3,5 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X