Чекають на диво. Російські банки не роблять кроків для відходу з українського ринку — голова НБУ

15 грудня 2021, 18:00

Голова Національного банку України Кирило Шевченко наголосив, що російські банки не можуть продати свої українські «дочки», але й здавати ліцензії не поспішають.

Продаж українських «дочок» російських банків Сбербанк та ВЕБ.РФ (Промінвестбанк) на цей час неможлива через накладені на ці фінустанови санкції. На цьому наголосив глава Нацбанку України Кирило Шевченко в інтерв'ю виданню Liga.net.

Відео дня

«Продаж будь-якого з цих банків неможливий через санкції, накладені проти них РНБО, та міжнародні санкції проти Ощадбанку Росії та ВЕБ.РФ. Останній є акціонером Промінвестбанку», - заявив Шевченко.

Він наголосив, що навіть якщо на ці банки знайдеться покупець, акціонери не зможуть отримати за них гроші. Шевченко додав, що попри заяву російського Сбербанку про плани піти з українського ринку, поки що банк не зробив конкретних відповідних кроків.

«Якщо банк хоче піти з ринку, існує процедура видачі банківської ліцензії. Ні від Сбербанку, ні від Промінвесту звернення до Національного банку не надходило», - додав голова НБУ.

На запитання, чого чекають російські банки в Україні, Шевченко припустив, що дива.

На початку листопада цього року глава Ощадбанку Росії Герман Греф заявляв, що російський держбанк шукає варіант продажу української очки".

Нагадаємо, що у серпні цього року Верховний Суд ухвалив остаточне рішення у суперечці між державним Ощадбанком та українською «донькою» російського Сбербанку щодо прав на торгову марку «Сбербанк» в Україні. Як повідомляло видання Мінфін у грудні цього року, Ощадбанк змінив ім'я своєї української «дочки» на Міжнародний Резервний Банк.

У травні цього року суд зобов'язав російський Сбербанк відмовитись до доменного імені sberbank.ua.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X