Підготовлені як ніколи. У 2008 та 2014 роках НБУ довелося рятувати банки, а зараз банки рятують економіку — Смолій

18 травня 2020, 09:55

Капіталу в українських банків вдвічі більше, ніж критично потрібно. А ліквідність банківської системи тримається на рівні 200 млрд грн, як і до початку карантину.

У поточну економічну кризу банківська система України увійшла як ніколи підготовленою. Про це заявив голова НБУ Яків Смолій у інтерв'ю BBC.

«Є велика різниця з тим, що відбувалося під час кризи 2008 чи 2014 років. Тоді Нацбанку довелося рятувати банки, а зараз банки рятують економіку. Бо вони докапіталізовані, вони мають ліквідність, мають нормальні технології для роботи», — сказав він.

Відео дня

За його словами, сьогодні при нормативі в 10% достатності капіталу, банківська система має 19,7% .

«Тобто капіталу у банків вдвічі більше, ніж критично потрібно. А ліквідність банківської системи тримається на рівні 200 млрд грн, як і два місяці тому», — пояснив голова НБУ.

Він також зазначив, що, хоча частина відділень зменшила години обслуговування клієнтів, частина відділень закрилася, але 77% банківських відділень працюють, 96% банкоматів та POS-терміналів працюють (за винятком тих, що розташовані у великих торговельних центрах).

«За нашою інформацією, обсяги платежів не змінилися. Тобто, бізнес, який працює, населення мали змогу проводити всі свої операції - дистанційно або ж у відділеннях. Так, у перші тижні березня була відчутна паніка, і курс долара зріс, були проблеми з постачанням валютної готівки, бо припинилося авіасполучення. Але ми цю проблему вирішили, і сьогодні немає жодного дефіциту валютної готівки у касах банків, так само, як і дефіциту гривневої готівки», — розповів Смолій.

Він також додав, що НБУ разом із банками забезпечують поповнення банкоматів новою, знезараженою готівкою.

Раніше Яків Смолій заявив, що у 2020 році Україна може отримати від МВФ та інших партнерів до $6,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X