Goldman Sachs розповів про третю хвилю світової фінансової кризи і передбачив причини її завершення

12 жовтня 2015, 18:21
1289
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Goldman Sachs розповів про третю хвилю світової фінансової кризи і передбачив причини її завершення - фото

На думку аналітиків, в даний момент світ знаходиться у фінальній стадії фінансової кризи

Аналітики одного з найбільших в світі інвестиційних банків Goldman Sachs розповіли про третю хвилю світової фінансової кризи і спрогнозували причини її завершення, пише РБК з посиланням на Business Insider

Зокрема, фінансові аналітики вважають, що нині світ переживає третю хвилю фінансової кризи, яка характеризується вкрай низькими цінами на сировину, уповільненням економічного зростання в Китаї і на інших ринках, що розвиваються, а також низькою інфляцією в глобальному масштабі.

На думку аналітиків, цей потрійний ефект відбувається як наслідок перших двох хвиль кризи - обвалу банків і кризи суверенних боргів в Європі, а також є частиною так званої боргового суперциклу кількох останніх десятиліть.

У Goldman Sachs вважають, що основна проблема полягає в тому, що різні етапи кризи продовжують взаємодіяти один з одним, перешкоджаючи оздоровленню світової економіки. Це означає, що обвал на ринках вдарив по Євросоюзу у вкрай невдалий момент, точно так само, як європейська криза суверенних боргів завадила відновленню економки США в 2010 і 2011 роках.

Аналітики вважають, що поточні події розвиваються за таким сценарієм: у відповідь на дві перші боргові кризи, центральні банки почали знижувати облікові ставки, що призвело до того, що інвестори почали кредитувати ринки, які розвиваються, включно з Китаєм, очікуючи гідної винагороди.

Тепер же, на тлі очікування зростання процентних ставок кредитори втратили інтерес до ринків, а інвестори стали скидати сировинні активи, які тісно пов'язані з економіками, які розвиваються.

За оцінкою аналітиків Goldman Sachs, зараз прибутковість за облігаціями в реальному вираженні близька до нуля, а ключові ставки знаходяться на історичному мінімумі. Але коли центральні банки розвинених країн заговорять про підвищення процентних ставок, то це призведе до їх зростання і на інші безпечні активи, включаючи держоблігації.

У такій ситуації у кредитних інвесторів з'являється менше стимулів ризикувати для отримання доходу, і вони виводять свої гроші з ринків, які розвиваються, після чого, компаніям з цих країн стає складніше обслуговувати свої борги і вишукувати кошти під великі проекти, що загалом уповільнює світову економіку.

У дослідженні йдеться про те, що світ знаходиться у фінальній стадії фінансової кризи, але вона не закінчиться, поки учасники ринків не витратять всі надлишкові кредити і самі не понесуть збитки.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

22 березня, 15:48

thumb img
Коломойський розповів про свої плани щодо ПриватБанку після виборів
3547
Фінанси

22 березня, 13:29

thumb img
Тігіпко відмовляється виплачувати собі 400 млн грн дивідендів
931
Фінанси

22 березня, 13:10

thumb img
У Мінфіні розповіли, кого хочуть бачити на чолі Податкової та Митної служб
859

Головне

Геополітика

Вчора, 22:09

thumb img
Юрій Бойко: на зустрічі в Москві ми відстоювали інтереси України і її громадян
Компанії/Ринки

Вчора, 09:00

thumb img
Тиха революція. Як електромобілі завойовують частку ринку
Наукпоп

Вчора, 20:00

thumb img
Все-таки метеорит. Вчені виявили причини останнього заледеніння Землі 13 тис. років тому