Goldman Sachs оцінив ризики обвалу турецької ліри

14 серпня 2018, 09:09

Аналітики інвестбанку Goldman Sachs вважають, що ризик обвалу ринків слідом за турецької лірою невеликий.

Про це пише Bloomberg.

Так, ризик ланцюгової реакції слідом за падінням курсу турецької ліри є малоймовірним.

Аналітики зазначають, що волатильність валют ринків, що розвиваються - за винятком російського рубля - зараз досить низька.

Відео дня

Крім того, історичного мінімуму досягла також індійська рупія.

Зазначимо, що з початку поточного року ліра впала більш ніж на 38% до долара. Під час торгів 10 серпня вона втратила 6,8%, опустившись до нового рекордного мінімуму 5,95 ліри/$.

Пізніше президент Америки Дональд Трамп розпорядився вдвічі підняти мита на алюміній і сталь з Туреччини, після чого ліра впала ще на 18%.

Ситуація з лірою прискорила падіння європейської валюти. Євро за день втратив більш ніж 1% до долара і опустився до рівня червня 2017 роки (падіння з $1,1528 до $1,1410).

Туреччина має намір розраховуватися в нацвалюті з Китаєм, Росією, Україною та низкою інших великих торгових партнерів.


Нагадаємо, що 1 серпня США оголосили про санкції проти міністрів юстиції та внутрішніх справ Туреччини через взяття під варту працівників американської дипмісії, в тому числі пастора Ендрю Брансон.

Під арештом він перебуває ще з жовтня 2016 року, його звинувачують в підтримці руху ісламського проповідника Фетхуллаха Ґюлена і підозрюють в шпигунстві та спробі повалення влади. США не бачать ніяких доказів того, що Брансон зробив якийсь злочин, і вважають, що він став жертвою несправедливого і незаконного ставлення з боку влади Туреччини.

Туреччина у відповідь заморозила активи американських міністрів юстиції та внутрішніх справ на території країни.

Показати ще новини
Радіо NV
X