Главу найбільшої біржі біткоінів засудили до умовного терміну

15 березня 2019, 10:44

Екс-глава найбільшої в минулому біржі Mt.Gox визнаний винним у підробці електронних записів

Токійський окружний суд засудив екс-главу найбільшої в минулому біржі Mt.Gox, яка торгувала біткоінами, Марка Карпелеса до 2,5 років позбавлення волі з відстрочкою вироку на 4 роки, повідомляє Прайм.

Відео дня

Він визнаний винним у підробці електронних записів, зокрема, в тому, що були переписані дані в системі, в результаті чого вдалося підвищити баланс коштів на рахунках компанії. У той же час він був визнаний невинним в розтраті коштів вкладників.

Восени 2013 року біржа перевела близько 340 млн ієн (близько $3 млн) з рахунків клієнтів на свій корпоративний рахунок. Потім в лютому 2014 року біржа призупинила на невизначений термін операції з біткоінами під приводом збою комп'ютерної системи, яким нібито могли скористатися зловмисники для використання коштів вкладників.

Потім стало відомо, що вкладники не можуть зняти свої гроші з віртуальних рахунків, а ще через кілька днів біржа оголосила про припинення всіх операцій "в інтересах вкладників" і оголосила про "зникнення" 850 тис. біткоінів (за курсом на той момент близько 48 млрд ієн, або більш $450 млн). Незабаром біржа оголосила про своє банкрутство. На біржі було зареєстровано понад 1,1 млн віртуальних рахунків.

Раніше повідомлялося, що в США заарештований засновник багатомільярдної піраміди, котрий використовував фіктивну криптовалюту OneCoin .

Показати ще новини
Радіо NV
X