Справа на $10 млрд. Голова ПриватБанку розповів про ключові суди з колишніми власниками в Україні і в іноземних юрисдикціях

16 грудня 2020, 12:26

Голова ПриватБанку Петро Крумханзл в інтерв'ю НВ Бізнес розповів про те, який зараз статус судових конфліктів з колишніми власниками в Україні і в зарубіжних юрисдикціях

В інтерв'ю НВ Бізнес голова правління ПриватБанку Петро Крумханзл розповів про статус ключових судових справ пов’язаних з націоналізацією банку. «15 грудня в адміністративному суді розпочалося слухання апеляції щодо націоналізації. При цьому кілька днів тому господарський суд відновив провадження за позовом Ігоря Коломойського і Triantal Investments, яке було зупинено рік тому. Ця кіпрська компанія володіла одним з найбільших пакетів акцій ПриватБанку і тепер вимагає визнати договір про покупку державою акцій банку недійсним. Цього ж вимагають і Боголюбов з Дубілетом. Їхні позови будуть слухатися днями. Якщо апеляція на наступному засіданні 26-го січня 2021 року визнає націоналізацію незаконною, то це відкриває пряму дорогу до повернення колишніми власниками акцій банку. Це дасть їм право формувати наглядову раду і правління, право відкликати позови в міжнародних юрисдикціях. „Новий банківський“ або „антиколомойський“ закон, ухвалений з боями за 16 тисяч правок, має раз і назавжди це зупинити. Наші юристи будуть наполягати на застосуванні цього закону», — сказав він.

Відео дня

Також Крумханзл поділився інформацією про судові справи в іноземних юрисдикціях. «У червні 2022 року розпочнеться розгляд справи по суті у Високому суді Лондоні. Заявлена нами сума позову — понад $3 млрд, включно з відсотками. Сам процес триватиме близько 10 тижнів. Весь 2021 рік присвячений підготовці. До винесення рішення буде зберігатися всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова. У США ми зараз працюємо над запереченнями проти клопотання відповідачів про припинення розгляду справи в прискореному порядку. Ми впевнені, що цей процедурний момент буде вирішено швидко, і наступного року ми впритул наблизимося до остаточного слухання. Сума компенсації буде визначена за підсумками розгляду в суді. В Ізраїлі буквально днями було винесено важливе проміжне рішення — суд відхилив клопотання Israel Discount Bank, яким він просив виключити його зі справи. На Кіпрі ми подали цього року позов на $5,5 млрд. І попереду ще довгий шлях. Тож динаміка і перспективи — відмінні. Головне — не заважати банку довести процеси до кінця», — розповів він.

Повне інтерв'ю з головою правління ПриватБанку читайте ТУТ .

Нагадаємо, ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Держава докапіталізувала його на 155 млрд грн. Розслідування агентства Kroll показало, що ПриватБанк був «об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом десяти років до націоналізації, що призвело до нанесення банку збитків щонайменше в $ 5,5 млрд». В українських судах розглядаються сотні справ, пов’язаних із Приватбанком. Банк також судиться з екс-власниками в Великобританії і США.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X