Глава НБУ окреслила терміни зняття всіх валютних обмежень

24 вересня 2015, 11:39
Національний банк України (НБУ) має намір повністю зняти валютні обмеження ближче до середини 2016 року, повідомила глава регулятора Валерія Гонтарева

"Ми вже розпочали лібералізацію і поступове скасування обмежень, але повне скасування ми готуємося зробити, напевно, до середини наступного року. Це все відбувається етапами, в середині наступного року ми хочемо вийти в зовсім нове валютне регулювання", - цитує Гонтареву Інтерфакс-Україна.

Відео дня

Крім скасування введених у вересні 2014 року і лютому 2015 року валютних обмежень, Гонтарева анонсувала скасування декрету про валютне регулювання, датоване 1993 роком.

"Він застарів ще у 1998 році", - підкреслила Гонтарева.

Глава Нацбанку пояснила, що регулятор вводив адміністративні обмеження виключно тому, що в країні не працювали інші інститути влади: податкова, митниця, фінмоніторинг, судова система, прокуратура, регулювання ринку держфінпослуг та ринку цінних паперів.

"Однозначно лібералізація ринку, яка нас чекає, передбачає, що всі інші інститути влади почнуть добре працювати, і ми в це віримо, ми допомагаємо їм здійснювати наші реформи", - сказала Гонтарева.

Нагадаємо, раніше Нацбанк пом'якшив деякі валютні обмеження, введені через кризу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X