Тримати гроші в банках, близьких до діючої влади, небезпечно - Перша шпальта

2 жовтня 2015, 14:32
1743
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Експерти запевняють, що для НБУ важливо, кому який банк належить

У свіжому випуску програми Перша шпальта, чиїм партнером є НВ, йдеться про те, що керівництво Національного банку підтримує окремі фінансові установи, наближені до чинної влади

Зокрема, як заявив в ефірі передачі старший партнер юридичної компанії Кравець та партнери Ростислав Кравець, до таких належать банк Авангард, в якому акціонером була Валерія Гонтарева, і Міжнародний інвестиційний банк, яким володіє Петро Порошенко.

"Що стосується банку Авангард. Я вважаю, що якби Національний банк не ставився упереджено, у нього необхідно було відкликати ліцензію. Тому що Авангард фактично не займається банківською діяльністю. Він грає на курсових різницях. А колишня співвласниця цього банку Гонтарева, я навіть не сумніваюся, що до останнього часу має певний вплив на нього, а також можливості йому допомагати", - сказав Кравець.Щодо Міжнародного інвестиційного банку, то, на його думку, різке зростання активів і доходів також не має раціонального пояснення.

Втім, вважає Кравець, якщо банк близький до чинної влади, це не означає, що він надійний.

"Я як юрист не рекомендував би нікому відкривати рахунки і обслуговуватися в банках, які якимось чином пов'язані з владою. Попередній досвід показав. Навіть якщо брати той же Всеукраїнський банк розвитку Олександра Януковича, то у нього з ліквідністю було все нормально. Але туди була введена тимчасова адміністрація, і зараз він проданий", - зазначив старший партнер юридичної компанії Кравець та партнери.

З ним погоджується і головний редактор порталу Фінансовий клуб Руслан Чорний.

"Тримати рахунки в банках, які належать або належали представникам влади, - це великі політичні ризики. Будь-яка зміна влади загрожує власникам рахунків у таких банках тим, що нове керівництво пустить їх під ніж. Поки влада не прийме рішення про те, що банки незалежні від акціонерів, і поки співробітники Національного банку не перестануть звертати увагу на те, кому який банк належить, у нас не буде стабільної банківської системи", - вважає Чорний.

Крім того, у програмі дивіться інтерв'ю голови Верховної ради України Володимира Гройсмана, відомого світового експерта з податків Артура Лаффера, а також нову рубрику спеціального кореспондента програми Майкла Щура.

Вибір редакції

Події

Вчора, 14:48

article_img
Освіта на вагу золота. Чому українські навчальні заклади завищують ціни на навчання
Політика

Вчора, 21:45

article_img
На останню копійку, але на широку ногу. Екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера - про президентські вибори і політичну агітацію
Події

Вчора, 21:15

article_img
Рими та пристрасті. Історія донбаського україномовного літературного журналу, розгромленого більшовиками

Головне

Фінанси

Вчора, 07:55

article_img
Курс валют від НБУ: долар відіграв вчорашнє зниження
Події

Вчора, 19:13

article_img
МОЗ: За тиждень від грипу померли вісім осіб
Футбол

Вчора, 22:38

article_img
Роналду виграв перший трофей з Ювентусом