Глава МВФ з песимізмом дивиться на перспективи світової економіки в 2016 році

30 грудня 2015, 13:14
Глава МВФ Крістін Лагард з песимізмом дивиться на перспективи світової економіки в 2016 році, повідомляє РБК з посиланням на Reuters

В інтерв'ю німецькому виданню Handelsblatt, Лагард повідомила, що в 2016 році факторами ризику для світової економіки стануть перспективи підвищення процентних ставок у США і уповільнення китайської економіки.

Відео дня

Також Лагард зазначила, що темпи зростання світової торгівлі значно сповільнилися, а падіння цін на сировину становить проблему для сировинних економік, плюс фінансовий сектор у багатьох країнах все ще слабкий.

"Все це означає, що в 2016 році глобальний ріст буде невтішним і нерівномірним", - сказала глава МВФ.

Лагард зазначила, що гальмують зростання світової економіки низька продуктивність, старіння населення і наслідки світової фінансової кризи, а більшості розвинених економік, за винятком США і, можливо, Великобританії, слід продовжувати дотримуватися вільної монетарної політики.

У свою чергу, підвищення облікової ставки ФРС загрожує потенційними побічними ефектами, у вигляді збільшеної вартості кредитів, у тому числі на ринках, які розвиваються.

Раніше, Міжнародний валютний фонд у бюлетені Перспективи зростання світової економіки спрогнозував уповільнення зростання в країнах з економікою, що розвивається і поступове підвищення темпів у розвинених країнах.

Тоді очікувалося, що в 2016 році зростання світової економіки складе до 3,8%.

Показати ще новини
Радіо NV
X