МВФ назвав першочергові завдання України після рішення націоналізувати Приватбанк

19 грудня 2016, 15:00
Очільниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард назвала націоналізацію Приватбанку важливим кроком на шляху збереження фінансової стабільності в Україні і перерахувала першочергові завдання для її успішного завершення

За словами Лагард, першочерговими завданнями після рішення націоналізувати Приватбанк є забезпечення максимального повернення кредитів інсайдерів банку і залучення незалежної управлінської команди:

Відео дня

"Тепер важливо, щоб процес націоналізації був підтриманий рішучими зусиллями для максимального повернення позик, наданих пов'язаним особам, і призначення незалежної управлінської команди, щоб повернути банку стійкість і мінімізувати витрати держави та платників податків у відповідності до законодавства і кращих світових практик", – йдеться в повідомленні МВФ.

Лагард підкреслила, що Фонд продовжить підтримку України в її зусиллях побудови сильних інститутів, посилення прозорості та забезпечення розвитку структурних реформ, які є критично важливими для досягнення потужного, сталого економічного зростання.

18 грудня, Кабінет міністрів підтримав пропозицію Національного банку України (НБУ) і Ради фінансової стабільності про перехід в Приватбанку 100% власність держави.

Новим головою правління банку стане колишній міністр фінансів Олександр Шлапак.

Перший заступник голови правління Приватбанку Олег Гороховський заявив, що рішення про передачу банку у власність держави прийняте, щоб "виконати всі свої зобов'язання перед клієнтами".

Президент України Петро Порошенко заявив, що в основі рішення про націоналізацію Приватбанку лежить порятунок фінустанови та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі.

Президент наголосив, що держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам Приватбанку недоторканість і цілісність їхніх грошей.

Показати ще новини
Радіо НВ
X