Як повідомляє Медуза, Міхаель Грахамме, який очолював банк з 2008 року, пояснив, що рішення про відставку стало результатом низки подій, що відбулися за останні роки.
"Однак остаточне рішення про такий крок я прийняв через упереджене ставлення ЗМІ до Hypo Vorarlberg і до мене особисто, з яким я зіштовхнувся в останні кілька днів", - заявив він.
При цьому голова банку в черговий раз підкреслив, що очолювана ним установа діяла суворо в рамках законів.
За даними австрійського телеканалу ORF, який вивчив документи з "панамського архіву", банк Hypo Vorarlberg був пов'язаний з офшорними компаніями через траст в Ліхтенштейні.
У зв'язку з цим австрійські фінансові регулятори почали розслідування відносно Hypo Vorarlberg і ще одного австрійського банку Raiffeisen Bank International, який також згадується в "панамському архіві", щоб встановити, чи дотримувалися вони законодавства у сфері запобігання відмиванню нелегальних доходів.
"Я на 100% впевнений, що банк ніколи не порушував ніяких законів або обмежень", - заявив Грахамме.
Нагадаємо, міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував масштабне розслідування про офшорні компанії, які використовуються впливовими людьми для ухилення від сплати податків.
Серед фігурантів офшорного скандалу значаться прізвища 12 діючих і колишніх світових лідерів, більш ніж 120 бізнесменів і 29 найбагатших людей зі списку Forbes. Одні з найбільш відомих прізвищ: президент України Петро Порошенко, президент РосіїВолодимир Путін, відомий футболіст Ліонель Мессі, колишній український прем'єр Павло Лазаренко, власник видання KyivPost Мохаммад Захур, прес-секретар президента РФДмитро Пєсков і багато інших.
Добірка документів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca обсягом 2,6 терабайта налічує більше 11 мільйонів матеріалів. З документів, які присвячені роботі компанії з 1977 року до грудня 2015-го, можна дізнатися про офшорні схеми приховування мільярдів доларів.
Всі подробиці про офшорний скандал читайте в спецтемі НВ.
Коментарі
Правила коментування