«Бізнес кошмарять, а чорні фури ходять без перешкод». Гетманцев вважає очевидними підстави для зміни керівництва Мінфіну і Митниці

9 жовтня 2020, 12:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Керівництво Міністерства фінансів і Державної митної служби не справляються із завданням реформування митниці.

Про це нардеп від Слуги народу, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів податкової і митної політики Данило Гетманцев сказав в інтерв'ю Економічній правді.

Відео дня

«До чого прийшла митниця у нас зараз? Ми ж бачимо, що там дуже погано все. Ми розуміємо, що все погано в цифрах, і приходимо до висновку, що треба міняти керівництво, треба міняти людей, тому що всі системні рішення не реалізуються - реформа не йде. При Максимі Нефьодову (перший глава Держмитслужби після поділу ДФС. - ред.) хоч реформа йшла. При цьому ще й кошмарять бізнес в той час, коли "чорні" фури ходять через митницю без перешкод. Тобто ми розуміємо, що керівництво Мінфіну і Митниці не справляється із завданням. Підстави для кадрових рішень очевидні», - заявив він.

Гетманцев також сказав, що депутати не можуть втручатися в кадрову політику органів виконавчої влади. Журналісти у відповідь зазначили, що в їх розпорядженні є листи Гетманцева на адресу міністра фінансів Сергія Марченка і голови Податкової Олексія Любченка, в яких глава комітету говорив, що йому не подобаються певні кадрові кроки.

«Ми ніколи не вимагали призначити когось. Але ми дійсно вимагали у органів виконавчої влади дотримуватися процедури призначення посадових осіб. Якщо без будь-якої перевірки призначається посадова особа на митницю, ви радите нам мовчати?» - прокоментував Гетманцев.

Він також розкритикував «останні призначення, які були на митниці», оскільки вважає їх «сумнівними».

«Закон дає можливість на період карантину призначати на посади без конкурсу і відступати від положень Закону про держслужбу. Якщо подається 20 осіб, які узгоджуються за три дні, два з яких - вихідні, а потім на комітеті міністр фінансів не може пояснити, як він їх перевіряв, то як реагувати? Звідки прийшло це таємне знання про те, що це ті самі люди, які відповідають посаді, якщо практика таких швидких узгоджень взагалі не характерна для міністерства?» - заявив нардеп.

Нагадаємо, що 17 липня Гетманцев звинуватив Марченка в зриві реформи Державної митної служби. 22 липня Міхеїл Саакашвілі заявив в ефірі Радіо НВ, що Марченко погрожує піти у відставку, якщо на пост голови митниці не буде призначений кандидат від «митної мафії» (формулювання Саакашвілі).

20 серпня міністр фінансів повідомив, що уряд за його ініціативою призначив нового тимчасового керівника митниці. Ним став Андрій Павловський.

Сам Марченко був призначений міністром фінансів 30 березня.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X