Французький банк примусово викупить акції своєї української "дочки"

20 березня 2018, 12:58

Власник 99,9% українського банку Креді Агріколь – французька компанія Credit Agricole S.A. – має намір провести примусовий викуп у міноритаріїв інших цінних паперів.

Про це банк повідомив у системі розкриття інформації НКЦБФР, передає агентство Інтерфакс-Україна.


Креді Агріколь Банк (раніше - Індекс-Банк) засновано в 1993 році. Credit Agricole SA на 1 січня 2018 року володів 99,9% статутного капіталу Креді Агріколь Банку.

Відео дня

Згідно з даними Нацбанку України, Креді Агріколь Банк на 1 січня 2018 року за розміром загальних активів посідав 13-е місце (33,3 млрд грн) серед 84 банків, що діяли в країні.


Зазначається, що Credit Agricole S.A. направила Креді Агріколь Банку інформацію про намір придбати акції 16 березня.

Нагадаємо, що ухвалений 23 березня 2017 року Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в частині підвищення рівня корпоративного управління в АТ ввів у законодавче поле країни процедури squeeze-out і sell-out (примусовий викуп і примусовий продаж акцій).

Згідно з його вимогами, після концентрації будь-якою особою або групою осіб, що діють спільно, контрольного або значного контрольного пакета, міноритарії мають право вимагати від мажоритарія викупити належні їм акції. У свою чергу в разі домінуючого контрольного пакета мажоритарій може вимагати обов'язкового продажу акцій міноритаріями.

Раніше з такою ж пропозицією виступив польський PKO Bank Polski S.A., який є мажоритарним власником львівського Кредобанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X