Forbes: швейцарські банки масово закривають рахунки росіян

15 жовтня 2015, 11:28
Цієї осені найбільші швейцарські банки UBS і Сredit Suisse почали масово закривати рахунки російських клієнтів, пише Forbes з посиланням на джерела на ринку private banking

"Банки змушують закрити свої рахунки клієнтів з активами меншими за $5 млн. У разі відмови клієнт зобов'язаний заплатити абонентську плату за ведення рахунку. Вона складає близько тисячі швейцарських франків на місяць", - цитує анонімного банкіра видання.

Відео дня

Ще один банкір стверджує, що в минулому році труднощі мали російські клієнти швейцарських банків з рахунками менше $3 млн.

"Проблеми у росіян з іноземними банками почалися ще навесні минулого року, коли в результаті української кризи і приєднання Криму Росія потрапила під міжнародні санкції", - йдеться в матеріалі.

Російський девелопер, який має бізнес за кордоном, підтвердив, що закриття дрібних рахунків клієнтів з РФ в зарубіжних банках стало звичайною справою.

Крім закриття рахунків, швейцарські банки стали стежити за дотриманням клієнтами російського законодавства про контрольованих іноземних компаніях і валютному контролі.

У зв'язку з цим кілька банкірів повідомили, що UBS і Credit Suisse дозволяють російським клієнтам переводити гроші на свої персональні рахунки у Швейцарії тільки з Росії. "Переказ в Швейцарію з Росії є гарантією того, що податки з цієї суми сплачено", - пояснив один з банкірів.

Нагадаємо, в червні перший заступник голови одного з найбільших російських банків ВТБ Юрій Соловйов написав статтю для журналу Finance Asia, в якій заявив, що більшість китайських банків відмовляється проводити операції з російськими кредитними організаціями.

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо НВ
X