ОНОВЛЕНО. Нацбанк хоче заборонити ФОПам витрачати гроші з підприємницького рахунку на власні потреби.

16 серпня 2019, 09:39

Національний банк хоче внести зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків — резидентів і нерезидентів.

Про це повідомляється на сайті регулятора.

Нацбанк хоче унормувати низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства. Регулятор має намір, зокрема, доповнити пункт 14 інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків такою нормою: «Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами».

Відео дня

Зараз в цьому пункті є лише заборона «використовувати поточні рахунки фізосіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності».

Проект постанови НБУ винесено на громадське обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 12 вересня.

Після виходу новини з’явилася заява НБУ, що він не планує вводити обмеження на використання коштів з банківських рахунків фізичними особами-підприємцями.

«Діючі вимоги Інструкції вже і так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки — для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності», — відзначили в НБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X