В Україні вперше зупинився фондовий ринок

29 червня 2017, 12:21
Український фондовий ринок фактично припинив роботу в очікуванні відновлення роботи основних інститутів депозитарно-клірингової системи - Національного депозитарію України (НДУ) і Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках (РЦ, обидва - Київ), які 27 червня стали жертвою масштабної вірусної кібератаки

"Початок торгів на Фондовій біржі ПФТС відкладено до відновлення роботи клірингово-розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів України", - цитує Інтерфакс-Україна повідомлення біржі ПФТС.

Відео дня

"Старт торгів на фондовому ринку Української біржі (УБ) відкладений до відновлення розрахункової інфраструктури ринку цінних паперів", - зазначає Українська біржа, яка, як і ПФТС, не постраждали від кібератаки, але не можуть оформити проведені 27 угоди через збій в роботі НДУ та РЦ.

У той же час торги на терміновому ринку УБ проводяться в стандартному режимі, крім ф'ючерсних і опціонних контрактів на індекс українських акцій, торги якими стартують одночасно з відновленням торгів на фондовому ринку.

Найбільша по оборотам біржа Перспектива, також постраждала від вірусу, станом на полудень четверга поки не відновила роботу.

Як повідомили агентству учасники фондового ринку, через викликаного кібератакою збою в роботі НДУ і РЦ простоює і позабіржовий ринок.

Нацдепозитарій на своєму сайті заявив, що "про час відкриття операційного дня буде повідомлено пізніше, сервіс Кабінет клієнта для відправки звітності почне свою роботу в другій половині дня".

Інформоване джерело сказало агентству Інтерфакс-Україна, що відновлення роботи в районі 16:00 у четвер станом на полудень видається оптимістичним сценарієм.

Нагадаємо, подібний масштабний збій в роботі фондового ринку України через кібератаки є першим в його історії.

Нагадаємо, що 27 червня українські установи також стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, ряду банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Показати ще новини
Радіо NV
X