Фондові коливання залишили главу МВФ незворушною

12 лютого 2018, 08:27

Значні коливання на світових фінансових ринках в останній тиждень не викликають занепокоєння, оскільки світове економічне зростання як і раніше стійке та достатнє і "сигнал тривоги" ще не потрібен.

Таку думку висловила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, передає Reuters.

Разом з тим Лагард визнала необхідність подальших реформ для запобігання майбутнім кризам.

Відео дня

"Я досить оптимістично розглядаю ландшафт, який у нас наразі є. Але ми не можемо сидіти склавши руки і чекати продовження зростання, як зазвичай", - вважає Лагард.

Лагард підтвердила прогноз МВФ про те, що світовий ВВП зросте на 3,9% в цьому році і збереже цей темп в наступному, 2019 році. Це хороший фон для реформ, зазначила вона.

"Я подаю не сигнал тривоги, а сильний сигнал підтримки та попередження", - сказала глава МВФ.

За її словами, зараз завдання в тому, щоб "вгадати, де буде наступна криза". "Чи буде це тіньовий банкінг? Чи будуть це криптовалюта?", - резюмувала глава МВФ.

У понеділок, 5 лютого, на американських біржах стався різкий обвал, коли індекси впали на 3,8-4,6% на тлі побоювань з приводу зростання дохідності американських держоблігацій і можливості прискорення зростання ставки ФРС. Слідом за ними знизилися котирування на азіатських біржах.

Американський індекс Dow Jones другий раз за тиждень впав на 1000 пунктів, а індекс широкого ринку S & P 500 втратив 100,5 пунктів.

На тлі різких падінь в США зведений індекс найбільших підприємств Західної Європи Stoxx Europe обрушився на 1,62% і становить 373,9 пункту.

Після чергового падіння на фондових ринках 500 найбагатших людей в світі за один день втратили $93 млрд своїх активів.

Показати ще новини
Радіо NV
X