Фонд гарантування домігся відновлення кримінального провадження щодо виведення $50 млн з Дельта Банку

10 травня 2019, 13:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Прокуратура поновила кримінальне провадження проти топ-менеджера Дельта Банку

Фонд гарантування вкладів добився поновлення кримінального провадження відносно одного з колишніх топ-менеджерів неплатоспроможного Дельта Банку, який підозрюється у виведенні майже $50,63 млн. Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Відео дня

За даними Фонду, в листопаді 2012 року один з керівників Дельта Банку від імені банку підписав договір зберігання та застави з Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft (Австрія). За цим договором Дельта банк надав у заставу австрійському банку міжбанківський депозит у доларах США як забезпечення зобов’язань за кредитним договором офшорної компанії Jamico Finance Ltd (Віргінські острови).

Крім того, банку Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft було надано право самостійно списувати кошти з депозиту після письмового повідомлення про невиконання позичальником зобов’язань за кредитним договором.

Надалі Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft направив Дельта Банку повідомлення про списання коштів з цього депозитного рахунку через невиконання Jamico Finance Ltd зобов’язань за кредитним договором і списав всю наявну на кореспондентському рахунку суму у $50,63 млн. Жодних документів щодо Jamico Finance Ltd, рішень кредитного комітету, спостережної ради Банку, внутрішніх розпорядження банку з цих питань в Дельта Банку немає і в його системах обліку не відображено.

Колишньому топ-менеджеру Дельта Банку, який безпосередньо підписував договір зберігання та застави з Bank Winter & Co. Aktiengesellschaft, повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах), за що передбачено позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна та забороною займатися певною діяльністю.

Сам підозрюваний під час допиту стверджував, що не підписував договір і листи до нього.

"Не зважаючи на всі отримані докази та встановлені факти, а також питання, які необхідно ще дослідити під час досудового розслідування, 13 грудня 2018 року представником Генеральної прокуратури України кримінальне провадження безпідставно закрито", - повідомляє Фонд.

ФГВФО разом з Дельта Банком невідкладно подав відповідні скарги до Генеральної прокуратури України та до слідчого судді Печерського районного суду міста Києва. Як наслідок, під час розгляду скарги прокурор ГПУ проінформував слідчого суддю, що досудове розслідування у кримінальному провадженні знову триває.

"На даний час Фондом гарантування та Дельта Банком планується низка заходів для активізації розслідування факту навмисного виведення з Дельта Банку близько $50,63 млн", - резюмували у Фонді.

Також у ФГВФО зазначили, що балансова вартість активів банку за уточненими даними станом на 1 березня 2019 року становила понад 89 млрд грн, а оціночна вартість ледве перевищила 29 млрд грн. При цьому зобов’язання банку відповідно до реєстру акцептованих вимог кредиторів майже сягнула 54 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що в Австрії та Ліхтенштейні проходять розслідування щодо виводу коштів Дельта Банком.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X