Fitch спрогнозував вихід українських банків на прибуток в наступному році

7 грудня 2017, 21:35
Банківський сектор України знову стане прибутковим в 2018 році, вважають аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings

Про це повідомляє liga.net з посиланням на прогноз агентства.

"У 2018 році рентабельність повинна покращитися через зниження витрат на фінансування та підвищення рівня ВВП", - вважають аналітики агентства.

Відео дня

  У той же час, великі витрати на фінансування та на знецінення (активів) разом зі слабким зростанням кредитування будуть продовжувати стримувати позитивні тенденції, зазначає Fitch.

  Зростання кредитного портфеля в наступному році, швидше за все, буде лише в декількох сегментах. За підрахунками експертів, зараз в українських банків близько 113 млрд грн ($4,3 млрд) повністю прострочених кредитів. Це приблизно дорівнює нормативному капіталу сектора, що означає, що банкам може знадобитися подальша підтримка капіталу, вважають в Fitch.

  Раніше в Нацбанку України повідомили, що банки на третину наростили роздрібне кредитування. Крім того, корпоративне кредитування почало активно зростати з другого кварталу цього року. За словами заступника глави НБУ Катерини Рожкової, сьогодні банки фіксують від бізнесу "здоровий попит на нові кредити". У 2018 року НБУ очікує, що кредитний портфель банків буде рости швидше, ніж номінальний ВВП.

  Показати ще новини
  Радіо НВ
  X