Fitch пояснило невідворотність зниження суверенного рейтингу РФ до "сміттєвого рівня"

19 вересня 2015, 17:34
Міжнародне агентство Fitch може знизити суверенний рейтинг Росії до сміттєвого рівня BB+, повідомляє Прайм з посиланням на агентство Bloomberg

Зокрема, за словами старшого директора агентства Чарльза Севіля, прогноз може бути змінений з "негативного" на "стабільний" тільки в разі дотримання певних умов, серед яких - зростання цін на нафту і скасування санкцій.

Відео дня

Севіль зазначив, що в 2016 році можливе зростання ВВП РФ в межах від 0 до 0,5%, проте цей прогноз реалізується лише при ціні нафти $60 за барель. Згідно з підрахунками Fitch, енергоносії складають 70% експорту і 50% доходів федерального бюджету.

Відзначимо, що в Мінекономрозвитку РФ прогнозують можливість зростання економіки країни в межах менше 1%, однак при прогнозі цін на рівні $50 за барель нафти.

При цьому, агентство висловило впевненість у тому, що антиросійські санкції Заходу в найближчі рік - два залишаться в силі, що також негативно позначиться на зростанні економіки.

На відміну від Standard & Poor's і Moody's - Fitch поки зберігає суверенний рейтинг РФ на інвестиційному рівні.

3 липня, міжнародне рейтингове агентство Fitch повідомило про те, що довгостроковий рейтинг Росії залишається без змін. Так, агентство не стало переглядати рейтинг цієї країни, залишивши його на останньому щаблі інвестиційного рівня BBB - з негативним прогнозом.

Раніше Fitch оприлюднило прогноз зростання світової економіки в 2015 році, згідно з яким Росію чекає глибока рецесія, а зростання світового ВВП прискориться.

Показати ще новини
Радіо НВ
X