alt
НВ Преміум
6 карток

Нові вимоги фінансового моніторингу. Що змінилося при переказах на суми понад 5 тисяч гривень?

28 квітня 2020, 09:21

1

Який закон набув чинності 28 квітня 2020 року і навіщо він взагалі потрібен?

З 28 квітня 2020 для банків і платіжних систем встановлюються оновлені вимоги до інформації про платника і одержувача при переказі грошей.

Як пояснили НВ Бізнес у прес-службі Мінісерства фінансів України, нові правила вводяться у зв'язку з набуттям чинності законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення".

Закон був розроблений за сприяння експертів Міжнародного валютного фонду, України та Європейської комісії з метою імплементації норм четвертої Директиви ЄС (2015/849), Європейського парламенту і Ради від 20.05.2015 «Про запобігання використанню фінансової системи для цілей відмивання грошей і фінансування тероризму» і положення Рекомендацій групи з розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (FATF).
Відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Україна повинна забезпечити реалізацію відповідних міжнародних стандартів, зокрема з розроблення фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (FATF).

У Національному банку вважають, що закон не матиме істотного впливу на переважну більшість операцій українців з переказу коштів.

2

Які головні вимоги нового закону

Одразу відзначимо, що новий закон взагалі не стосується сум менше 5 тис. грн і не блокує перекази понад цей ліміт. Більш того, мова йде тільки про готівку й електронні гаманці.

У Мінфіні відзначили, що законом передбачено дві основні вимоги:
— здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;
— супроводити переказ коштів необхідним переліком даних про платника і одержувача.

Це означає, що при проведенні переказів за допомогою платіжних карток нічого не змінюється — банк і так володіє усіма даними про власника картки і рух коштів по ній і пов'язаних з карткою рахунках. Повний перелік операцій, у яких нічого не зміниться — нижче.

Радіо НВ