Фінансовий сектор України вирішили перевести на єдину систему звітності

20 грудня 2017, 14:21
Для фінансового сектору України буде впроваджена єдина система фінансової звітності, відповідний меморандум щодо її розробки та запровадження підписали очільники Міністерства фінансів та регуляторів ринку

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Йдеться про надання звітності у форматі XBRL. Нова система дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі. Основою для роботи системи стане стандарт XBRL.

Відео дня

"Система пропонуватиме єдиний стандарт звітності в залежності від видів діяльності компаній та буде обладнана єдиним вікном для її подання", - зазначають в НБУ.

Передбачається, що її запуск відбудеться у 2019 році.

"Якісна та доступна корпоративна фінансова звітність – вкрай необхідна ланка для покращання інвестиційного клімату",- підкреслив в.о. голови НБУ Яків Смолій.

Система значно спростить процес обміну діловою інформацію. Зокрема, це дозволить банкам отримувати фінзвітність за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) від суб’єктів господарювання в автоматичному режимі.

Нагадаємо, що відповідно до закону Про бухгалтерський облік та фінансову звітність, підприємства, що становлять суспільній інтерес, повинні складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме за 2019 рік.

Подавати фінансову звітність у рамках нової системи будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес: емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи та підприємства, які належать до великих підприємств.

При цьому, до переліку таких підприємств не були включені професійні учасники фондового ринку, - НКЦПФР наполягає на необхідності виправлення цього недоліку і включення їх до зазначеного переліку.

Компаніям, які здійснюють декілька видів професійної діяльності, та регулюються різними регуляторами, не буде потрібно складати звітність для кожного з регуляторів окремо.


XBRL (англ. eXtensible Business Reporting Language – "розширювана мова ділової звітності") - відкритий стандарт обміну діловою інформацією. У західних країнах він є загальновизнаним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ і GAAP США в електронному вигляді. Відкритість стандарту означає, що компаніям, які використовують XBRL, не потрібно купувати ліцензії і сплачувати комісії за його використання.

Стандарт XBRL розроблений міжнародною організацією XBRL International Inc. для обміну бізнес-інформацією між бізнес-системами. Він широко використовується в багатьох країнах регуляторами ринків цінних паперів, банківськими регуляторами, реєструючими та податковими органами, а також національними статистичними агентствами. На даний час XBRL офіційно рекомендований до використання і підтримується Радою з МСФЗ для електронного складання звітності за стандартами МСФЗ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Основні переваги XBRL: автоматичне введення-вивід даних без повторної трансформації; швидкість і автоматичне складання звіту, в тому числі консолідованого; швидкий, ефективний і надійний аналіз і зіставлення даних; відстеження даних, скорочення часу ухвалення рішень; просування ефективності та економічності для регуляторного (наглядового) процесу.

Одним із найуживаніших напрямків використання XBRL є регламентація складання, подання та аналізу фінансової інформації, а саме фінансових звітів. XBRL базується на показниках і правилах таксономії. Таксономія фінансової звітності – склад статей і показників фінансової звітності та її елементів, які підлягають розкриттю, а також взаємозв‘язків між ними та іншими елементами таксономії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X