Гроші пішли на резерви. В Укрексімбанку пояснили негативні фінансові результати у 2022 році

Сергій Єрмаков пояснив негативні фінрезультати Укрексімбанку (Фото:НВ/Олександр Медвєдєв)
Голова правління Укрексімбанку Сергій Єрмаков в інтерв'ю NV Бізнес пояснив, чому у держбанку негативні фінансові результати у 2022 році
Як розповів NV Бізнес голова правління Укрексімбанку Сергій Єрмаков, вони першими у банківській системі сформували адекватні резерви під кредитні ризики, спричинені війною. «Ми розуміли, що справедлива оцінка ризиків дорівнює порушення нормативів капіталу. Але є пряма норма банківського законодавства — ти маєш справедливо оцінювати ризики. Це перевіряє і підтверджує зовнішній аудит», — сказав він.
За його словам, підхід до формування резервів викристалізувався у менеджменту приблизно у серпні, тоді ж правління презентувало його наглядовій раді. «Говорю про серпень тому, що у перші місяці після вторгнення не було повного розуміння, що може відбуватися з кожним окремим клієнтським кейсом. Суттєві зміни сталися і у ситуації банку, і у ситуаціях наших клієнтів. Для банку змінилася облікова ставка, змінилася вартість ресурсів. Для клієнтів змінилася безпекова ситуація, логістика, ринки збуту. У багатьох були настрої законсервувати або зупинити бізнес», — пояснив він.
Найбільше клієнти банку постраждали у прифронтових регіонах: «Це Харків, Херсонська, Миколаївська область… В тому числі Чернігів і Суми, Київщина».
«З огляду на ризики, ми зарезервувати більше 11 млрд грн. Звідси і збиток. Операційно ми прибутковіше, ніж до повномасштабного вторгнення. Чистий процентний дохід складає 3,5 млрд грн за 11 місяців. Непроцентний дохід, безризикова абсолютна комісія — ще 2,5 млрд грн. Таким чином, маємо 6 млрд грн чистого операційного прибутку за 11 місяців — більше, ніж за весь попередній рік», — сказав банкір.
За 11 місяців 2022 року, збиток Укрексімбанку склав 7,68 млрд грн — найбільший у банківський системі України.