Виводять із ринку. У Банк Січ ввели тимчасову адміністрацію

10 серпня 2022, 17:23

Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію до Банку Січ, який був визнаний неплатоспроможним.

Фонд гарантування вкладів фізосіб почав виведення з ринку Банку Січ і ввів до нього тимчасову адміністрацію.

Про це йдеться у повідомленні Фонду.

Тимчасову адміністрацію було введено терміном на один місяць з 10 серпня по 9 вересня.

Відео дня

Уповноваженою особою Фонду з делегування всіх повноважень тимчасового адміністратора Банку Січ призначили начальника управління раннього реагування департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Вікторію Степанець.

Увечері 9 серпня правління Національного банку України ухвалило рішення віднести Банк Січ до категорії неплатоспроможних. Рішення прийнято у зв'язку з невиконанням банком у встановлений договором термін своїх зобов'язань перед НБУ щодо кредитів рефінансування через брак коштів.

У травні 2021 року Антимонопольний комітет дозволив близькому до Дмитра Фірташа бізнесменові Денису Горбуненку купити Банк Січ.

Раніше, у 2019 році НБУ вже називав Горбуненка фактичним контролером банку.

Банк Січ також фігурував в історії з приватизацією готелю Дніпро у центрі Києва за 1,1 млрд грн. Компанія Смартленд, яка виграла аукціон на покупку готелю, перед сплатою коштів до держбюджету уклала кредитний договір з Банком Січ на умовах відкритої кредитної лінії на 1,05 млрд грн. Паралельно акціонери Банку Січ погодили залучення коштів Нацбанку за Генеральним кредитним договором на загальну суму 1,5 млрд грн.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X