Естонія анонсувала зміну правил ведення бізнесу для іноземців
"Люди, особливо в підприємницькому секторі, стали більш мобільними. Ми повинні йти з ними в ногу і сприяти розвитку інновацій та економіки", - зазначив міністр юстиції Урмас Рейнсалу.
Підприємство, керівництво якого знаходиться за кордоном, має призначити в Естонії контактна особа, що володіє повноваженнями здійснювати різні юридичні дії, наприклад, з нотаріусами, аудиторами, адвокатами тощо. Дані контактної особи, а також адреса керівництва, яке знаходиться за кордоном, необхідно надати бізнес-реєстру. Якщо керівництво юридичної особи, що не знаходиться в Естонії, не призначила контактна особа, володар реєстру може почати примусову ліквідацію юридичної особи.
У той же час ці зміни не стосуються підприємців, зайнятих у фінансовому секторі, де існують підвищені вимоги. Правління таких підприємств повинні будуть як і раніше перебувати в Естонії.
Крім того, починаючи з 15 січня всім підприємцям буде необхідно пред'явити в бізнес-реєстр свої електронні адреси, які будуть заноситися в реєстраційну карту підприємства. Тим самим буде посилено спілкування держави з підприємцями, сподіваються в Мін'юсті.
Як відомо, Естонію називають "адміністративним офшором", оскільки 99% всіх державних послуг в країні можна отримати онлайн. За даними експертів, Українці лідирують за кількістю зареєстрованих юридичних осіб в цій країні.
Естонія ще кілька років тому прийняла рішення видавати ID-карти з електронним цифровим підписом всім своїм жителям. Тепер будь-який житель Естонії, використовуючи ID-карту, може ідентифікувати себе віддалено через Інтернет і скористатися всіма державними послугами.
Громадянин будь-якої країни, маючи карту е-резидента, може зареєструвати компанію онлайн за один день, управляти нею віддалено, мати доступ до онлайн-банкінгу через найбільш захищений канал з використанням електронно-цифрового підпису. А також використовувати міжнародні платіжні сервіси (PayPal, Braintree і т.д.), підписувати документи підписом, яка ідентична власноручного і не потребує нотаріального посвідчення.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.