Справа Бахматюка. У НАБУ назвали спробою саботажу дії Офісу генпрокурора
У НАБУ не згодні з відмовою Офісу генпрокурора узгоджувати екстрадицію ексвласника VAB Банку Олега Бахматюка.
У НАБУ розцінили відмову Офісу генпрокурора узгоджувати екстрадицію екс-власника VAB Банку Олега Бахматюка, як спробу саботувати розслідування особливо тяжкого злочину.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Національного антикорупційного бюро.
«Днями Офіс генерального прокурора пояснив, чому відмовляється погоджувати екстрадиції колишнього власника VAB Банку, якого НАБУ і САП підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн кредиту, наданого Нацбанком. Ключовий аргумент - НАБУ нібито порушив норми національного і міжнародного законодавства в процесі розслідування. Це не відповідає дійсності. Ми розцінюємо такі дії окремих осіб в Офісі генпрокурора як спробу саботувати розслідування особливо тяжкого злочину», - йдеться в повідомленні відомства.
У НАБУ підкреслили, що категорично не згодні з такими діями департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу генпрокурора. У зв'язку з цим 8 грудня направили дисциплінарну скаргу на дії його керівника.
«Орган досудового розслідування переконаний, що зараз є всі законні підстави для початку екстрадиції в Україну колишнього власника VAB Банку», - заявили в НАБУ.
Раніше про те, що Офіс генпрокурора кілька місяців блокує екстрадицію колишнього власника VAB Банку Бахматюка писало видання Українська правда.
У відповідь у Венедиктової заявили, що Офіс генпрокурора направить до Австрії клопотання про екстрадицію Олега Бахматюка, якщо прийде до висновку, що подані НАБУ документи відповідають нормам Кримінально-процесуального кодексу України та міжнародних договорів.
Нагадаємо, в жовтні 2014 року VAB Банк, який був віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з проханням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Правління НБУ видало банку стабкредит в розмірі 1,2 млрд грн. Через 40 днів, в листопаді 2014 року, НБУ визнав VAB Банк неплатоспроможним. Стабкредит банк не повернув. НАБУ проводило розслідування з жовтня 2016 року. У лютому 2019 го тодішній генпрокурор Юрій Луценко визначив підслідність в кримінальному провадженні за Нацполіцією, слідчі якої у серпні 2019 роки закрили провадження у зв'язку з відсутністю складу злочину. У вересні того ж року постанову про закриття було скасовано генпрокурором Русланом Рябошапкою, який визнав підслідність у справі за детективами Національного бюро.
За даними слідства, VAB Банк отримав кредит, не подавши всіх необхідних для цього документів. При цьому вартість нерухомості, що передається в заставу Нацбанку, завищили майже в 25 разів шляхом складання підроблених звітів про оцінку, додали в НАБУ.
В кінці червня 2020 року Офіс генпрокурора закрив кримінальне провадження у справі про заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який надали VAB Банку Бахматюка.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення Печерського райсуду Києва , на підставі якого закрили справу.