Екс-власник банку Михайлівський остаточно програв суд проти НБУ

2 квітня 2018, 15:48

1 березня 2018 Верховний суд Києва залишив без змін рішення Апеляційного суду Києва від 13 грудня 2017, яким колишньому власникові банку Михайлівський Віктору Поліщуку було відмовлено в задоволенні позову до НБУ про захист ділової репутації.

Про це йдеться у відповідній постанові суду від 1 березня, передають Українські Новини.

"Касаційну скаргу Віктора Поліщука залишити без задоволення", - йдеться в документі.

Відео дня

Згідно з рішенням суду, постанова оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що в листопаді 2016 року Поліщук подав до суду позов з проханням визнати недостовірними і такими, що порушують його ділову репутацію відомості.

Приводом стало розміщення Нацбанком прес-релізу з назвою "Поліщук поширює недостовірну інформацію про продаж банку Михайлівський та погодження такого продажу Національним банком".

В цьому релізі регулятор спростовував озвучену Поліщуком інформацію, що він продав банк Михайлівський до визнання його неплатоспроможним, а тому не має стосунку до шахрайських дій в ньому 19-20 травня 2016 року.

Також Нацбанк спростовував інформацію про те, що він нібито погодив Поліщуку операцію з продажу Михайлівського.

У липні цього року Печерський районний суд Києва зобов'язав НБУ спростувати недостовірну інформацію про Поліщука.

Однак, в грудні минулого року Апеляційний суд Києва скасував рішення суду першої інстанції і ухвалив нове, яким відмовив Поліщуку в задоволенні позову до НБУ про захист ділової репутації.


Правління Національного банку ухвалило рішення про віднесення банку Михайлівський до категорії неплатоспроможних 23 травня 2016 року, а 12 липня 2016-го з пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалено рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідацію.

За даними НБУ, рішення про виведення банку з ринку було ухвалено в зв'язку з проведенням великої кількості операцій з переказу вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов'язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на 1 млрд грн - з 1,6 млрд грн до 2,6 млрд грн.

Станом на 23 травня 2016 100% акцій банку належало компанії Екосіпан, 92,5% якої належить Віктору Поліщуку, 3,9% - Ігорю Дорошенко і 3% - Віктору Єрасову.

Показати ще новини
Радіо NV
X