Екс-міністр фінансів США розповів про ризики нової світової кризи

19 жовтня 2018, 13:25

Фінансова система в світі в кращому стані, ніж у 2008 році, проте в деяких країнах накопичилося багато ризиків для фінансової кризи.

Про це в інтерв'ю НВ заявив екс-міністр фінансів США Ларрі Саммерс.

"Банки краще капіталізовані, змінилася їхня політика оцінки ризиків. Але я не буду стверджувати, що глобальна криза неможлива. У деяких країнах накопичилося багато ризиків. Наприклад, у Китаї банки видали велику кількість кредитів таким чином, щоб не відображати це в балансі", - розповів він.

Відео дня

Саммерс зазначив, що це відбувається не тільки в Китаї, і таким чином, частина світової банківської системи йде в тінь.

За словами екс-міністра фінансів США, зростання світової економіки спочатку сповільниться, але потім відновиться, так як Китай та інші країни, що розвиваються, "набирають обертів". Крім того, фіскальне стимулювання в США також дає ефект.

При цьому Саммерс не очікує, що торгові війни приведуть до економічної катастрофи.

"Важливо, щоб міністерства торгівлі різних країн тримали себе в руках. У той же час торгові війни мають психологічний ефект. Всі експерти раз у раз говорять про те, які страшні речі кояться в економіці у зв'язку з новими торговими тарифами. І це психологічно тисне на інвесторів, на бізнес", - пояснив він.

Відзначимо, що Всесвітній банк прогнозував, що найближчим часом глобальних економічних потрясінь у світі не очікується, однак після 2019 року ситуація може стати тривожною.

Крім того, експерти американського фінансового холдингу JPMorgan Chase & Co. назвали терміни нової світової фінансової кризи.

Читайте інтерв'ю з Ларрі Саммерсом в свіжому номері журналу Новое Время - №38 від 18 жовтня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X