Екс-глава НБУ Гонтарева: Найбільша проблема держбанків - кредити політичній еліті країни

1 листопада 2018, 16:31

Однією з головних проблем банківського сектора України є висока частка кредитів пов'язаним особам. При цьому найгірша ситуація спостерігається в банках, що належать державі, - їх використовували для видачі кредитів представникам політичних кіл.

Про це в інтерв'ю НВ розповіла колишня глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева.

"У нас найбільші проблеми були в наших системних банках. Це держбанки і Приват. Але в державних банках - це не стільки кредити пов'язаним особам в строгому сенсі слова, це кредити політичній еліті країни", - зазначила Гонтарева.

Відео дня

За її словами, ця ситуація була характерна не тільки для часів президентства Віктора Януковича.

"Подивіться на баланс цих банків і ви зрозумієте, що "злочинна влада" діяла на території України років 20. Державні банки використовували, як хотіли. Ось недавно історія - нардеп Станіслав Березкін, компанія Креатив і так далі. Це ж не сім'я Януковича вже, правда? А перед цим, подивіться: брати Клюєви, до Клюєвих ви інших знайдете. Весь політичний Олімп", - резюмувала екс-глава Нацбанку.

Вона також звернула увагу на "абсолютно унікальну проблему" українських банків в світовому контексті - в тому, що кредити масово видавалися пов'язаним особам. "Тільки у нас в країні найбільший банк належав олігархам. Багато банків теж належали олігархам. Ця олігархічна модель і породила зв'язаність", - пояснила вона.

Нагадаємо, Валерія Гонтарева подала заяву про відставку з поста глави Нацбанку України 10 квітня 2017 року. Після цього вона пішла у відпустку за свій рахунок.

У березні 2018 року Верховна Рада підтримала звільнення Гонтаревої з посади голови НБУ. Виступаючи з трибуни Ради зі звітом перед голосуванням, Гонтарева заявила, що вважає "свою місію повністю виконаною, оскільки реформи зроблені".

Читайте повний текст інтерв'ю з Валерією Гонтаревою в свіжому номері журналу Новое Время №40 від 1 листопада 2018 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X