Економіст Андерс Аслунд пояснив, чому МВФ не дав Україні грошей

24 листопада 2016, 13:47
Міжнародний валютний фонд Україні грошей не дасть. І навіть не натякає, коли зможе дати

Про це у своїй авторській колонці для журналу Новое Время розповів старший науковий співробітник американського аналітичного центру Atlantic Council, автор книги Україна: що пішло не так і як це виправити Андерс Аслунд.

Відео дня

На його думку, під час роботи місії Міжнародного валютного фонду з 3 по 17 листопада, українська влада сподівалися почути позитивне рішення про виділення країні чергового траншу в рамках чотирирічної програми фінансової допомоги на загальну суму $17,5 млрд, з яких Україна вже отримала $7,7 млрд. Але відповіддю МВФ стало чітке "ні".

Фонд зазвичай дипломатичний в своїх заявах, однак на цей раз риторика по закінченні місії звучала незвично строго.

Аслунд вважає, що головний привід для побоювань – корупція. Завжди дипломатичний МВФ у цьому питанні несподівано різкий: “Особливо рішучі кроки мають бути зроблені у сфері боротьби з корупцією, яка залишається найбільш часто згадуваною перешкодою ведення бізнесу в Україні. Незважаючи на прогрес у створенні нових інституцій, включаючи Національне антикорупційне бюро України, та публікацію декларацій високопосадовців, серйозних результатів у кримінальному переслідуванні та покаранні корупціонерів, а також поверненні коштів ще треба досягти".

Ця цитата показує, що МВФ не вірить у плани української влади щодо боротьби з корупцією. Вона зможе переконати в цьому своїми діями або створенням відповідних програм, але на даний момент помітно все більшу недовіру фонду до української влади.

У заяві МВФ практично не згадується фіскальна і монетарна політика, якою займаються Міністерство фінансів і Національний банк. До того ж Фонд не вказує, коли місія повернеться, але дає зрозуміти, що не стане брати участь у грі, якщо українська влада не візьмуться за корупцію всерйоз.

Авторську колонку Андерса Аслунда читайте в новому номері журналу Новое Время - №44 від 25 листопада 2016 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X