РФ виходить на четверте місце за міжнародними резервами, обганяючи Саудівську Аравію — Bloomberg

12 серпня 2019, 09:51

Міжнародні резерви РФ за 4 роки зросли на 45% і досягли $518 млрд

Росія вперше за останні вісім років може обігнати Саудівську Аравію за обсягом міжнародних резервів (валюта, золото і спеціальні права запозичення) і вийти на четверте місце в світі за цим показником, повідомляє Інтерфакс з посиланням на дослідження Bloomberg.

Відео дня

Це, ймовірно, може статися найближчим часом через нестабільність на ринку нафти.

За останні чотири роки золотовалютні резерви РФ зросли на 45% і досягли $518 млрд у червні, в той час як показники Саудівської Аравії знижуються і, за даними на червень, складають $527 млрд.

Як зазначає агентство, Саудівська Аравія змушена використовувати власні резерви на соціальну сферу через падіння цін на нафту, в той час як Росія обмежує витрати бюджету на тлі нових санкцій.

Міжнародні торговельні війни продовжать негативно впливати на ринок нафти і Ер-Ріяд продовжить витрачати, а значить найближчим часом пропустить Росію на четверте місце в рейтингу міжнародних резервів. Очолює його з величезним відривом Китай, далі йдуть Японія і Швейцарія.

З квітня 2019 року ціна нафти Brent втратила понад 20% і становить приблизно $57, що набагато нижче за показник, який необхідний більшості країн ОПЕК, включаючи Саудівську Аравію, для виконання бюджету. Картель постійно обговорює можливість скорочення видобутку, але неясно, чи піде на подальше зниження Москва. Bloomberg нагадує, що президент РФ Володимир Путін заявляв, що Росію влаштовує поточний рівень цін - бюджет РФ планувався виходячи з ціни в $40 за барель, що приблизно в два рази нижче ціни, яку закладала Саудівська Аравія.

Раніше повідомлялося, що нові правила судноплавства обрушать ціни на російську нафту.

Показати ще новини
Радіо НВ
X