Dragon Capital позбулася більшої частини акцій Української біржі

9 липня 2018, 18:47

Чеська Dragon Capital s.r.о. скоротила свою частку в Українській біржі (УБ) з 20,8% до 9,9%.

Про це повідомляэться на фондовому майданчику у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, передає Інтерфакс-Україна.

Умови угоди і покупець цінних паперів не уточнюється.

Відео дня

Раніше ЗМІ повідомляли, що китайська товарна біржа Bohai Commodity Exchange Co., Ltd (BOCE) має намір купити понад 25% акцій української фондової біржі ПФТС.

В 2016 році Московська біржа (МБ) вийшла з капіталу фондового майданчика Українська біржа: на початку лютого Dragon Capital s.r.о. викупила у неї 4,9 тис. акцій української біржі (19,9% цінних паперів), після чого 9 березня інвестгруппа Універ Капітал викупила решту 23% акцій біржі у власності МБ. У тому числі група Універ Капітал викупила 100% акцій Українського біржового холдингу, якому належало 20,6% акцій УБ і приблизно 3% акцій біржі безпосередньо.

На початку 2017 року Dragon Capital докупила 0,8% акцій біржі, збільшивши свою частку в фондовому майданчику до 20,8%.

Нагадаємо, у кінці травня РНБО розширила список "антиросійських" санкцій. До переліку потрапила Московська біржа. Санкціями, зокрема, українським компаніям заборонено використовувати програмне забезпечення Московської біржі - електронні торгові системи ПЗ Plaza і ПЗ Forts.

До 2016 року Московська біржа володіла великими частками в двох з трьох провідних українських майданчиках - ПФТС і Української біржі, а її програмне забезпечення було основою для ПЗ українських бірж. У Нацкомісії з цінних паперів України висловлюють побоювання, що ПЗ українських майданчиків, як і раніше, залежить від російського.

5 червня фондова біржа попросила Порошенка скасувати "антиросійські" санкції в частині використання біржових торгових систем і має намір створити дочірню товарну біржу.

З 18 червня 2018 року Українська біржа призупинила торгівлю у режимі безадресних заявок всіма цінними паперами.


Українська біржа заснована 15 травня 2008 року провідними учасниками українського ринку цінних паперів спільно з російською фондовою біржею РТС. Торги вона почала у березні 2009 року і першою запустила ринок заявок, інтернет-трейдинг, ринок РЕПО, розрахунки через центрального контрагента і терміновий ринок.

Показати ще новини
Радіо NV
X