alt
НВ Преміум
6 карток

Доступні кредити 5 7 9: що це таке, хто і як може отримати гроші на розвиток бізнесу — картки

16 лютого 2020, 08:37

В Україні 3 лютого стартувала державна програма Доступні кредити, під яку в Держбюджеті-2020 виділено 2 млрд грн. Термін дії програми — 5 років. Суть в тому, що держава компенсує з бюджету для банків частину відсотків за кредитами, які вони видають для бізнесу. Тому ставки за Доступними кредитами нижчі за ринкові (зараз від 16 до 20%). У програмі зараз беруть участь чотири державні банки. Готові підключитися й приватні банки, наприклад, про таке бажання вже заявили в Райффайзен Банк Аваль. У Мінфіні очікують, що цього року отримати кредити зможуть майже 50 тис. представників малого і середнього бізнесу.

НВ Бізнес розпитав банкірів як і на які проекти можна отримати гроші під 5, 7 або 9 відсотків річних.

1

Хто може отримати кредити 5 7 9?

У пресслужбі ПриватБанку НВ Бізнес розповіли, що претендувати на позики за цією програмою можуть компанії – юридичні особи, в яких немає частки держави в статутному капіталі, а їх учасники (засновники) і власники фізичні особи – підприємці, які є резидентами України і відповідають таким вимогам:

термін ведення діяльності – більше 1 року;

сукупний річний дохід за рік у групі пов'язаних осіб – не більше ніж 50 млн грн;

середня кількість найманого персоналу з групі пов'язаних осіб – не більше 50 осіб.

«Основні вимоги – клієнти з виручкою до 50 млн грн (сумарно з групою пов'язаних контрагентів, ЦПК — укр.) і з кількістю працівників не більше 50 осіб, які за останні 3 роки отримали компенсації від держави на суму не більше 200 тис. євро (сумарно з ЦПК), – уточнює начальник управління продажів департаменту малого і середнього бізнесу Укргазбанку Микита Тиндик. – Отримати кредит може як діючий бізнес (з терміном ведення від 12 міс.), так і новостворений (до 12 місяців). Основні напрями кредитування – розвиток малого підприємництва, збільшення обсягів виробництва, експорт та імпортозаміщення, розвиток переробної галузі, впровадження інновацій тощо».

У пресслужбі Ощадбанку зазначили, що позичальник повинен підтвердити свою платоспроможність. «Обмежень за видами діяльності немає, за винятком виробництва та торгівлі зброєю, алкогольними та тютюновими виробами, здавання нерухомості в оренду», - сказали в держбанку.

2

Скільки можна отримати грошей і на що?

Суми програми Доступних кредитів перебувають у межах від 200 000 до 1 500 000 грн.

У Приватбанку уточнили, що кредит може бути наданий на такі цілі:

  • Придбання комерційного транспорту, спецтехніки, устатковання.
  • Будівництво, реконструкція, ремонт приміщень, в яких клієнт веде основну господарську діяльність (крім офісних приміщень), які за правом власності або користування належать клієнту.

Кредитні програми ПриватБанку, які беруть участь у компенсації:

  • «КУБ» під заставу – для розширення бізнесу.
  • Інвестиційний кредит – для придбання та/або модернізації основних засобів.
  • Кредит на придбання основних засобів, зокрема сільгосптехніки (для покупки сільгосптехніки, обладнання, комерційного транспорту, і спецтехніки).
  • Надалі планується розширення списку доступних кредитів за програмою.

«Фінансування здійснюється виключно на інвестиційні цілі (придбання основних засобів нових і вживаних, модернізація наявних основних засобів, будівництво / реконструкція / ремонт у приміщеннях ведення основної госп. діяльності)», – пояснює Тиндик.

В Ощадбанку зазначили, що обов'язкова умова - участь своїми коштами в проекті, який фінансується:

• не менше 20% для діючого бізнесу;

• не менше 30% для новоствореного бізнесу.

Радіо НВ