alt
НВ Преміум
4 карточки

Долари та євро. Як купити валюту онлайн — покрокова інструкція

22 березня 2020, 10:31

Введення карантину по всій Україні призвело до того, що банки почали закривати частину відділень і переводити максимум операцій в онлайн. Національний банк України (НБУ) попросив громадян обмежити візити до відділень банків і використання готівки, оскільки це підвищує ризики зараження.

Виникнення дефіциту готівкової валюти через закриття авіасполучення призвело до того, що банки почали повністю переходити на продаж валюти в онлайні. Готівковий долар і євро доправляли в Україну літаками.

Нагадаємо, 7 лютого 2019 року набув чинності закон про валюту і валютні операції, який дозволив банкам проводити валютно-обмінні операції в онлайні. Сьогодні, маючи під рукою смартфон або комп’ютер з доступом в інтернет, можна купити валюту онлайн у багатьох банках України. НВ Бізнес пояснює, як це зробити.

1

У яких банках можна купити валюту онлайн?

Новий закон про валюту дав можливість здійснювати купівлю-продаж валюти в інтернеті на суму в межах 150 000 грн на день. Цією послугою сьогодні можна скористатися в таких банках: ПриватБанк, Монобанк (Універсал), ОТП Банк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Правекс Банк, Укрсиббанк, Альфа-Банк Україна, Конкорд, Альтбанк, Укргазбанк, Credit Agricole, Банк Кредит Дніпро та інших.

2

З чого почати купівлю?

Для купівлі валюти онлайн треба вибрати банк, де у вас вже відкрито рахунок, картковий і/або поточний. Якщо у вас немає рахунку в жодному банку, відкрити його можна віддалено, але не у всіх банках (доведеться телефонувати в банк, і уточнювати). Далі вам необхідно завантажити мобільний застосунок банку або ж зайти на сайт інтернет-банку, після чого пройти там реєстрацію.

Радіо НВ