Долар здав назад. Яким буде його курс до 16 листопада – прогноз Atlant Finance

9 листопада 2018, 20:06

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27,5-28 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 27,8-28,3 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок гривня продовжила тіснити долар на міжбанку. Пропозиція перевищувала попит практично весь активний період торгів, що призвело до падіння котирувань до психологічного рівня в 28 гривень і навіть трохи нижче. Завдяки ситуації, що склалася, на ринок з викупом валюти вийшов регулятор в анонімному форматі через систему Matching і без зайвого шуму купив близько $10 млн. Це частково вирівняло попит і пропозицію на міжбанку. Але ближче до полудня пропозиція валюти знову почала перевищувати попит і курс щільно наблизився до позначки в 28 грн/$. У результаті Нацбанк вирішив вдруге поповнити резерви і вийшов з покупкою в анонімному форматі через систему Matching. Регулятор викупив надлишок валюти на ринку і котирування зупинилися на рівні 28 грн/$. Купив при цьому НБУ на ринку ще близько $10 млн.

У вівторок гривня знову зміцнилася на міжбанку. Повторився сценарій минулої доби – пропозиція перевищувала попит весь активний період торгів, що призвело до зниження котирувань до рівня трохи нижче 28 грн/$. Бачачи поступове падіння долара вже не поспішали з покупкою валюти і імпортери. А продавці ставали все більш поступливими з курсом. Вигравав від цього Нацбанк. Він уже другий день поспіль чекав просідання котирувань і тихо скуповував долар в резерви через Matching. Він неодноразово виходив на торги і без зайвого шуму купив близько $30 млн в межах 27,95 грн/$. Це частково вирівняло попит і пропозицію ближче до полудня.

У середу гривня продовжила зміцнюватися у відношенні до долара на міжбанку. Знову пропозиція перевищувала попит практично весь активний період торгів. Покупці валюти вже звикли до поступового зниження котирувань і не поспішали з покупкою, очікуючи мінімальних значень. Продавці змушені були йти назустріч їхнім забаганкам, а надлишок валюти викуповував Нацбанк. Причому він спочатку вийшов за звичкою в анонімному форматі через систему Matching з котируванням викупу близько 27,89 грн/$ і купив близько $10 млн, але коли побачив, що обсяги пропозиції значні – оголосив більш публічний формат інтервенції – аукціон на $100 млн. У результаті якого викупив НБУ $57,4 млн із пропонованих йому $92,7 млн ​​за ціною відсікання не вище 27,9 грн/$. У результаті таких дій регулятор за день купив валюти від $65 до $70 млн. Невикуплений надлишок знову вийшов на міжбанк, чим створив передумови для подальшого зміцнення гривні. Загальний настрій учасників торгів щодо зміцнення нацвалюти зберігся.

У четвер на валютному ринку почалася корекція і поступовий розворот курсу у бік зростання. Основними покупцями валюти стали нерезиденти, які отримали гривню після погашення чергової порції ОВДП. Вони вирішили прикупити на неї долар для репатріації за кордон. Це швидко привело до перевищення попиту над пропозицією і, як наслідок, курс почав зростати. Через зростання котирувань занервували всі учасники ринку. Продавці вирішили притримати валюту до максимального рівня, а покупці стали купувати на побоюваннях подальшого зростання. Ближче до обіду експортери вийшли на ринок з основними обсягами валюти, це збалансувало попит і пропозицію.

Показати ще новини
Радіо НВ
X