Долар відступає. Яким буде його курс до 12 жовтня – прогноз Atlant Finance

5 жовтня 2018, 20:05

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок з самого початку торгової сесії попит і пропозиція досить швидко збалансувалися. Початок нового кварталу призвел до зниження активності на міжбанку і до динаміки котирувань.

У вівторок активність на міжбанку зросла. З самого відкриття міжбанківського валютного ринку курс знаходиться в режимі хиткої рівноваги, а відсутність тиску з боку готівкового ринку дозволила зміцнити позиції нацвалюти

У середу з самого відкриття торгової сесії "дочки" іноземних компаній вийшли з покупкою долара. Спостерігаючи, що попит на валюту зростає, продавці притримали основні обсяги, щоб потім продати дорожче. Це спрацювало, і курс виріс. Але біля обіду, коли експортери вийшли на ринок з основними обсягами, виявилося, що покупці валюти вже придбали весь необхідний обсяг. У результаті чого пропозиція валюти на міжбанку перевищила попит і гривні вдалося відвоювати втрачені вранці позиції.

У четвер з самого початку торгової сесії пропозиція валюти перевищувала попит. Попит з боку "дочок" іноземних компаній, які купують валюту для репатріації дивідендів, був швидко перекритий. Дефіцит гривні в банківській системі зберігся: Держказначейство перераховує відшкодування ПДВ у досить скромних обсягах. Низький платоспроможний попит з боку населення привів до досить стриманому попиту на валюту. У результаті НБУ вийшов на ринок з купівлею валюти в "анонімному" форматі через Matching, і купував валюту протягом дня в межах коридору 28,16-28,19 грн/$. Регулятор купив близько $25 млн.

У п'ятницю гривня продовжила зміцнюватися на міжбанку, а НБУ знову вдалося поповнити золотовалютні резерви. З самого початку торгової сесії пропозиція перевищувала попит і котирування почали знижуватися. Дочекавшись зниження до рівня 28,05-28,08 грн/$ на торги вийшов регулятор зі скупкою долара в "анонімному" форматі через Matching. Купив НБУ на міжбанку близько $10 млн. Після того як Нацбанк викупив з ринку надлишок валюти, попит і пропозиція збалансувалися, а котирування трохи підросли.

На міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти Нацбанк в ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо NV
X