Долар тисне. Яким буде його курс до 5 жовтня – прогноз Atlant Finance

28 вересня 2018, 20:05

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в рамках попереднього прогнозу.

На сьогодні математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 27-27,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 28-28,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Відео дня

У понеділок на міжбанку з самого початку торгової сесії попит на валюту перевищував пропозицію. Продавці, помітивши таку тенденцію, не поспішали виставляти основні обсяги, сподіваючись на подальше зростання котирувань. Ближче до обіду вони зрозуміли, що курс особливо рости не буде і вийшли на ринок з основними обсягами валюти. У результаті таких дій експортерів гривня почала незначно зміцнюватися на міжбанківському валютному ринку.

У вівторок на міжбанку нацвалюта змогла трохи потіснити долар, хоча мала шанси зміцнитися до 28 грн/$. З самого початку торгової сесії пропозиція валюти перевищувала попит, а ліквідність гривні на ринку була досить стриманою, і відчувалася її нестача. НБУ вирішив скористатися ситуацією і поповнити золотовалютні резерви, купуючи валюту в "анонімному" форматі в системі Matching. Викуповував регулятор долар за ціною 28,04 грн, і купив близько $50 млн. Такими діями НБУ вирівняв попит і пропозицію на ринку.

У середу казначейство почало компенсувати ПДВ і банківська ліквідність на ринку зросла. З самого початку торгів попит на валюту почав перевищувати пропозицію. У результаті за день долар подорожчав приблизно на 5 копійок.

У четвер на валютному ринку долар знову пішов вгору. Основна причина – поява гривні у експортерів за рахунок відшкодування ПДВ. Зростання залишків на коррахунках за два дні склало понад 5 млрд грн. Тому тиск на нацвалюту суттєво зріс, що позначилося на котируваннях. З самого старту торгової сесії попит на валюту значно перевищував пропозицію. Експортери не поспішали розлучатися з валютою, притримуючи основні обсяги в очікуванні подальшого зростання котирувань.

У п'ятницю з самого початку торгової сесії пропозиція валюти на міжбанківському ринку перевищувала попит. У результаті чого гривні вдалося зміцнитися за день на 10 копійок. НБУ купував валюту в "анонімному" форматі через систему Matching.

Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з продажем або купівлею валюти в ці дні не виходив.

Показати ще новини
Радіо НВ
X